Sünnimärkide ja nahamoodustiste eemaldamine laseriga

Otsi vabasid aegasid

Nahamoodustiste eemaldamine laseriga on ohutu protseduur, mis võimaldab vabaneda soovimatutest moodustistest nagu sünnimärgid, papilloomid, miiliumid, keratoosid, soolatüükad, suurenenud rasunäärmed jt. Pidevalt vigastada saavatest sünnimäridest näiteks riietega hõõrdumisel või raseerimisel on oht, et sünnimärgi koest areneb ohtlik kasvaja melanoom.

Laseriga nahamoodustiste eemaldamine on alternatiiv kirurgilisele eemaldamisele. Laserkiir eemaldab nahamoodustise täielikult, jätmata enamikel juhtudel armi või need on vähemärgatavad. Harvadel juhtudel jääb jälg siiski märgatavaks, seda saab eemaldada laserlihvimise abil. Mõnikord võivad moodustised nahal hakata aja jooksul tagasi kasvama ning nõuavad korduvprotseduure.

Confido kliinikus eemaldavad laseriga nahamoodustisi vaid sertifitseeritud laserraviarstid pärast kohustuslikku nahaarsti vastuvõttu ning tema suunamisel. Kõik eemaldatavad nahakasvajad peavad läbima uuringu, otsuse eemaldamise meetodi üle teeb nahaarst.

Mõningatel juhtudel on protseduuri järgselt vajalik nahaarsti korduv vastuvõtt.

Kuidas toimub sünnimärkide ja teiste nahamoodustiste eemaldamine laseriga?

Nahamoodustiste eemaldamine toimub vaid nahaarsti suunamisel. Enne eemaldamist võetakse vajadusel biopsia. Laserprotseduur on valutu – kasutatakse tuimestavat süsti piirkonnas, kust moodustist eemaldama hakatakse. Laserravi arst suunab laserkiire nahakasvajale, mis aurustab selle ümbritsevat nahka kahjustamata. Verejooksu tavaliselt ei teki, sest protseduuri ajal suletakse veresooned laserkiirega. Kokkupuute sügavust on võimalik täpselt kontrollida ja eemaldada ainult nahakasvaja kude. Eemalduse järgselt tekib nahale koorik, mis kaob umbes 7–10 päeva jooksul (vältida ise selle eemaldamist). Pärast protseduuri töödeldakse eemalduskoht uuesti antiseptiliselt ja paigaldatakse plaaster.

Lasereemalduse järgne paranemine on tavaliselt kiirem ja mugavam ning armid on vähem märgatavad. Laseriga eemaldamise tehnikat on maailmas kasutatud juba mitmeid aastakümneid ning see on tõestanud oma ohutust ja tõhusust.

Vastunäidustused

  • Nahamoodustiste laseriga eemaldamise vastunäidustused määrab nahaarst protseduuri-eelse vastuvõtu käigus.
  • Teavitage arsti, kui teil esineb verehüübimisega probleeme, epilepsia, vähkkasvajaid, keloidsete armide teke, allergiaid, tarvitatavatest ravimitest jne.
  • Protseduuri alla 18. aastastele isikutele ilma vanema või eestkostja nõusolekuta ei teostata.
  • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata.

Millega arvestada enne ja pärast protseduuri?

Enne sünnimärkide ja nahamoodustiste eemaldamist on vajalik nahaarsti vastuvõtt, mille käigus teeb nahaarst läbivaatuse naha ja pigmendi seisundi hindamiseks, dermatoskoopia, vajadusel siaskoopia ning määrab sobivaima eemaldusviisi lähtudes teie individuaalsetest eripäradest.

  • 2 nädalat enne protseduuri vältige päevitamist (ka solaariumis käimist).
  • Pärast nahamoodustiste laseriga eemaldamise protseduuri tekib nahale koorik. Koorikud tulevad loomulikul teel lahti järgmise 7–10 päeva jooksul, ärge neid ise eemaldage. Vältige töödeldud piirkonna märjaks tegemist 1 ööpäeva jooksul.
  • 2 nädalat pärast protseduuri vältige saunas ja spaas käimist.
  • 2 nädalat pärast protseduuri vältige päevitamist (ka solaariumis käimist).

Järgige Confido spetsialisti soovitatud abinõusid. Tuleb silmas pidada, et iga taastumine on individuaalne.

Mis on nahamoodustiste laseriga eemaldamise eelised Confido kliinikus?

Tegeleme sünnimärkide, soolatüügaste ja teiste nahamoodustiste lasereemaldamisega alates 2002. aastast. Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus. Confidos teostavad laseriga eemaldamise protseduure vaid sertifitseeritud arstid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda maksimaalseid ja ohutuid tulemusi minimaalse ebamugavusega.

Nahaarsti poolt kontrollitud nahamoodustiste eemaldamiseks broneeri aeg telefoni teel 1330 või ekirja info@confido.ee.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Nahaarsti konsultatsioon
(eelneb eemaldamisele)
110 €
kuni 30 minutit
Nahamoodustise eemaldamine laseriga kehapiirkonnas (1tk)
110 €
kuni 30 minutit
Iga järgmise kehapiirkonna nahamoodustise eemaldamine
70 €
Nahamoodustise eemaldamine laseriga näopiirkonnas (1tk)
160 €
kuni 30 minutit
Iga järgmise näopiirkonna nahamoodustise eemaldamine
90 €
Nahamoodustiste eemaldamine laseriga silmapiirkonnas (ühel silmalaul)
185 €
kuni 30 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri läbi klienditoe
Broneeri iseteeninduses