rontgen-rontgenuuring-rontgen-kopsurontgen-luu-uuring

Röntgen

Röntgenuuring on laialt levinud uurimisviis, kus saadakse röntgenülesvõte kasutades ioniseerivat kiirgust. Uuringul kasutatav kiirguse doos erineb uuringuti ja oleneb patsiendi anatoomilistest iseärasustest. 

Tähelepanu!

 • Röntgenile suunab teid raviarst ja vajalik alati saatekiri (ka tasulise teenuse korral).
 • Pakume ka vastuvõtte Haigekassa lepingu raames.
 • Raseduse ajal ei ole röntgeniuuringud ilma erakorralise meditsiinilise näidustuseta lubatud.

  Röntgen

  Röntgenuuring on laialt levinud esmane uurimisviis, kus saadakse röntgenülesvõte kasutades röntgenkiirgust. Kuna tegemist on ioniseeriva kiirgusega, siis uuringule on vajalik saatekiri. Saatekirja uuringule annab perearst või raviarst.

  Röntgenuuringuid tehakse peamiselt tugi- ja liikumiselundkonnast (liigesed ja luud), hindamaks võimalikku luulist traumat, selle paranemist või liigese kulumist. Sageli uuritakse ka rindkere, hindamaks kopse võimalike põletikuliste ja muude muutuste suhtes.

  Röntgenülesvõte ja selle kirjeldus salvestatakse riiklikus Pildipangas. Lisaks salvestatakse uuringu vastus ka digiloos. Vajadusel saab meil teostatud uuringud kaasa USB-andmekandjal, maksumus 25 eurot (sisaldab andmekandja hinda).

  Röntgenuuringuid teostame elava järjekorra alusel, soovi korral saab uuringu aja ette broneerida. Eelisjärjekorras teostame uuringuid kiireloomulistele patsientidele ja võimaluse korral lastele.

  Uuringu läbiviimine

  Röntgenuuring ei vaja eraldi ettevalmistust, kuid uuritavast piirkonnast tuleb eemaldada riided, ehted, prillid jms. Pange selga riided, mida on lihtne eemaldada.

  Röntgenuuringu teostab radioloogiatehnik, uuringu teostamine on kiire ning ei põhjusta üldiselt ebamugavust. Uuringu teostamise ajal tuleb olla hetke liikumata.

  Tähelepanu! Äge sinusiit ei vaja piltdiagnostikat, vaid ravi. Ägeda sinusiidi kahtlusel ninakõrvalkoobastest/ peapiirkonnast röntgenuuringut ei teostata.

  Oluline info

  • Röntgenuuring annab väikese ioniseeriva kiirgusdoosi, kui kahtlustate rasedust, siis informeerige sellest enne saatekirja saamist oma ravi-/perearsti.
  • Lasteuuringutel ja teistel abivajavatel peab olema kaasa 1-2 saatjat. Laps peab olema koostöövõimeline ja järgima talle antavaid juhiseid. Saatja/abistaja peab olema vähemalt 18-aastane ja ei tohi olla rase.
  • Teostame ka pikatelje ülesvõtteid nii lülisambast (skolioosihindamine jne) kui ka alajäsemetest.
  • Meie keskuses ei teostata läbivalgustusi ehk röntgenoskoopiaid.
  • Uuringu tulemustest kuulete oma pere- või raviarstilt.
  Röntgeniülesvõte rindkerest
  25 €
  Röntgeniülesvõte luust või liigesest
  25 €
  Röntgeniülesvõte lülisambast
  25 €
  Röntgeniülesvõte kõhust
  25 €
  Röntgeniülesvõte vaagnast
  25 €
  Röntgeniülesvõte jäseme telje mõõtmiseks või täispikkuses lülisambast 40
  40 €
  Uuringu salvestamine andmekandjale Ainult vajadusel!
  25 €