Magnetresonantsuuring (MRT)

Magnetresonantstomograafia ehk MRT-uuring on uurimismeetod, mis võimaldab tugeva magnetvälja ja raadiolainete abil saada keha erinevatest piirkondadest ja elunditest nii kahe- kui kolmemõõtmelisi kujutisi. MRT uuringul ei kasutata röntgenkiirgust. Uuring on valutu ning kergesti talutav.

Tähelepanu!

  • Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirja alusel. Saabuge uuringule 10 minutit enne broneeritud aega. Enne uuringut palun tutvuge kindlasti uuringu vastunäidustustega.
  • MRT-uuringu õnnestumiseks on oluline õige patsiendipoolne ettevalmistus.
  • Confidos ei teostata MRT-uuringuid rindadest, sõrmedest, südamest ega peenisest.

Magnetresonantsuuring (MRT-uuring)

Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuring on valutu ja võimaldab diagnoosida mitmeid haigusi.

Uuring teostatakse tunnelilaadses seadmes, mis on mõlemast otsast avatud, ventileeritud ja valgustatud ruum. Uuringu tegemise ajal jälgitakse teid akna kaudu ja kaamera vahendusel ning ebamugavustunde korral saate radioloogiatehnikule märku anda turvanupu abil. Uuringu õnnestumine eeldab teie liikumatult püsimist uuringu vältel. Selleks üritatakse saada teie asend võimalikult mugavaks. Uuringu ajal kuuldub seadmest tugevat häält, seetõttu teile antakse kõrvakaitsmed. Vajadusel võidakse teile anda hingamisjuhiseid. Hingepidamised kestavad umbes 10-20 sekundit korraga.

Vajadusel süstitakse uuringul veeni magnetkontrastainet, mis ei sisalda joodi. Kontrastaine eritub organismist neerude kaudu. Kontrastainet ei tohi kasutada raseduse ajal, välja arvatud kui kliiniline seisund seda eriliselt nõuab. Imetamine magnetkontrastainega uuringu järgselt on turvaline, sest emapiima erituvad kogused on väga väikesed. Aine eritumine emapiima lõpeb täielikult 24 h jooksul.

MRT uuring võib kesta veerand tunnist tunnini. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine. Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast.

Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirjaga. Ise uuringut soovides tuleb esmalt broneerida arsti konsultatsiooni. Arst täpsustab probleemi olemuse ja uuringu piirkonna ning pärast tulemuste selgumist määrab ka ravi. Uuringu tulemusi hindab radioloog, misjärel edastatakse vastus uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame uuringu pildimaterjali koos vastava tarkvaraga anda kaasa ka USB-andmekandjal (25 € lisatasu eest).

 

NB! Meil ei teostata uuringuid järgmistest piirkondadest: peenis, rinnanäärmed, rektum, sõrmed, süda. Samuti ei teostata defekograafiat. Uuringuid ei tehta ka südamestimulaatoriga patsientidele. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast. Alla 15-aastaste laste uuringuid teostame ainult kokkuleppel radioloogiga ja tingimusel laps suudab uuringu ajal liikumatult paigal püsida.

Juhul kui MRT uuring katkestatakse kliendi poolsetel põhjustel, siis võtame selle eest tasu 150 €. Näiteks klaustorofoobia või muud põhjused, kui ei suudeta seadmes olla. Ka värsked tätoveeringud ja operatsioonid, kui sellest ei ole eelnevalt radioloogia osakonda teavitatud.

Enne uuringut palun tutvu:

NB! Muuhulgas on vastunäidustusteks värsked hambaimplantaadid (6-8 nädalat), värskelt paigaldatud emakasisene spiraal (6-8 nädalat) ning värsked tätoveeringud ja püsimeik (6-8 nädalat)

NB! MRT-uuringut teostatakse ainult saatekirja alusel. Uuringuks on vaja broneerida aeg.

Hind

Teenus
Hind
MRT TOF veresoonteuuring Ajuarterid, ajuveenid, kaelaarterid
120 €
Liigesesisese kontrastainega MRT Liigesed
Teenusele lisandub kontrastaine süstimise hind ultraheli kontrolli all (150 €)
425 €
Magnetuuring (MRT) üks piirkond ilma kontrastaineta Liigesed, lülisammas, peaaju
275 €
Magnetuuring (MRT) üks piirkond veenisisese kontrastainega Kõhu- ja vaagna piirkonna uuringud, peaaju
(sisaldab nii kontrastaineta kui ka kontrastainega uuringut)
425 €
Uuringu salvestamine andmekandjale
25 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn