Magnetresonantsuuring

Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuring on valutu ja võimaldab diagnoosida mitmeid haigusi.

Uuring teostatakse tunnelilaadses seadmes, mis on mõlemast otsast avatud, ventileeritud ja valgustatud ruum. Uuringu tegemise ajal jälgitakse teid akna kaudu ja kaamera vahendusel ning ebamugavustunde korral saate radioloogiatehnikule märku anda turvanupu abil. Uuringu õnnestumine eeldab teie liikumatult püsimist uuringu vältel. Selleks üritatakse saada teie asend võimalikult mugavaks. Uuringu ajal kuuldub seadmest tugevat häält, seetõttu teile antakse kõrvakaitsmed. Vajadusel võidakse teile anda hingamisjuhiseid. Hingepidamised kestavad umbes 10-20 sekundit korraga.

Vajadusel süstitakse uuringul veeni magnetkontrastainet, mis ei sisalda joodi. Kontrastaine eritub organismist neerude kaudu. Kontrastainet ei tohi kasutada raseduse ajal, välja arvatud kui kliiniline seisund seda eriliselt nõuab. Imetamine magnetkontrastainega uuringu järgselt on turvaline, sest emapiima erituvad kogused on väga väikesed. Aine eritumine emapiima lõpeb täielikult 24 h jooksul.

MRT uuring võib kesta veerand tunnist tunnini. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine.

Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast.

Magnetuuring (MRT) üks piirkond

185 € Broneeri aeg

MRT TOF angiograafia

65 € Broneeri aeg

Intraartikulaarse kontrastainega MRT

275 € Broneeri aeg

Intravenoosne kontrastaine annus MRT uuringul

165 €

Broneeri aeg