Radioloogia teenused Confido Meditsiinikeskuses - MRT, kompuuteruuring, röntgenuuring

Magnetresonantsuuring (MRT-uuring)

Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuring on valutu ja võimaldab diagnoosida mitmeid haigusi.

Uuring teostatakse tunnelilaadses seadmes, mis on mõlemast otsast avatud, ventileeritud ja valgustatud ruum. Uuringu tegemise ajal jälgitakse teid akna kaudu ja kaamera vahendusel ning ebamugavustunde korral saate radioloogiatehnikule märku anda turvanupu abil. Uuringu õnnestumine eeldab teie liikumatult püsimist uuringu vältel. Selleks üritatakse saada teie asend võimalikult mugavaks. Uuringu ajal kuuldub seadmest tugevat häält, seetõttu teile antakse kõrvakaitsmed. Vajadusel võidakse teile anda hingamisjuhiseid. Hingepidamised kestavad umbes 10-20 sekundit korraga.

Vajadusel süstitakse uuringul veeni magnetkontrastainet, mis ei sisalda joodi. Kontrastaine eritub organismist neerude kaudu. Kontrastainet ei tohi kasutada raseduse ajal, välja arvatud kui kliiniline seisund seda eriliselt nõuab. Imetamine magnetkontrastainega uuringu järgselt on turvaline, sest emapiima erituvad kogused on väga väikesed. Aine eritumine emapiima lõpeb täielikult 24 h jooksul.

MRT uuring võib kesta veerand tunnist tunnini. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine. Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast.

Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirjaga. Ise uuringut soovides tuleb esmalt broneerida arsti konsultatsiooni. Arst täpsustab probleemi olemuse ja uuringu piirkonna ning pärast tulemuste selgumist määrab ka ravi.

NB! Meil ei teostata uuringuid järgmistest piirkondadest: peenis, eesnääre, rinnanääred, rektum, sõrmed, süda. Samuti ei teostata defekograafiat. Uuringuid ei tehta ka südamestimulaatoriga patsientidele. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.

MRT TOF veresoonteuuring
Ajuarterid, ajuveenid, kaelaarterid

65 € Broneeri aeg

Liigesesisese kontrastainega MRT
Liigesed (sisaldab kontrastainet, süstimist UH kontrolli all ja uuringut)

275 € Broneeri aeg

Magnetuuring (MRT) üks piirkond ilma kontrastaineta
Liigesed, lülisammas, peaaju

185 € Broneeri aeg

Magnetuuring (MRT) üks piirkond veenisisese kontrastainega
Kõhu- ja vaagna piirkonna uuringud, peaaju (sisaldab nii kontrastaineta kui ka kontrastainega uuringut)

350 € Broneeri aeg