Radioloogia teenused Confido Meditsiinikeskuses - MRT, kompuuteruuring, röntgenuuring

Magnetresonantsuuring (MRT-uuring)

Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuring on valutu ja võimaldab diagnoosida mitmeid haigusi.

Uuring teostatakse tunnelilaadses seadmes, mis on mõlemast otsast avatud, ventileeritud ja valgustatud ruum. Uuringu tegemise ajal jälgitakse teid akna kaudu ja kaamera vahendusel ning ebamugavustunde korral saate radioloogiatehnikule märku anda turvanupu abil. Uuringu õnnestumine eeldab teie liikumatult püsimist uuringu vältel. Selleks üritatakse saada teie asend võimalikult mugavaks. Uuringu ajal kuuldub seadmest tugevat häält, seetõttu teile antakse kõrvakaitsmed. Vajadusel võidakse teile anda hingamisjuhiseid. Hingepidamised kestavad umbes 10-20 sekundit korraga.

Vajadusel süstitakse uuringul veeni magnetkontrastainet, mis ei sisalda joodi. Kontrastaine eritub organismist neerude kaudu. Kontrastainet ei tohi kasutada raseduse ajal, välja arvatud kui kliiniline seisund seda eriliselt nõuab. Imetamine magnetkontrastainega uuringu järgselt on turvaline, sest emapiima erituvad kogused on väga väikesed. Aine eritumine emapiima lõpeb täielikult 24 h jooksul.

MRT uuring võib kesta veerand tunnist tunnini. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine. Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast.

Magnetresonantsuuringuid teostame vaid arsti saatekirjaga. Ise uuringut soovides tuleb esmalt broneerida arsti konsultatsiooni. Arst täpsustab probleemi olemuse ja uuringu piirkonna ning pärast tulemuste selgumist määrab ka ravi. Uuringu tulemusi hindab radioloog, misjärel edastatakse vastus uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame uuringu pildimaterjali koos vastava tarkvaraga anda kaasa ka USB-andmekandjal (25 € lisatasu eest).

NB! Meil ei teostata uuringuid järgmistest piirkondadest: peenis, rinnanäärmed, rektum, sõrmed, süda. Samuti ei teostata defekograafiat. Uuringuid ei tehta ka südamestimulaatoriga patsientidele. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.

Juhul kui MRT uuring katkestatakse kliendi poolsetel põhjustel, siis võtame selle eest tasu 100 €. Näiteks klaustorofoobia või muud põhjused, kui ei suudeta seadmes olla. Ka värsked tätoveeringud ja operatsioonid, kui sellest ei ole eelnevalt radioloogia osakonda teavitatud.

Enne uuringut palun tutvu:

NB! MRT-uuringut teostatakse ainult saatekirja alusel. Uuringuks on vaja broneerida aeg.

MRT TOF veresoonteuuring Ajuarterid, ajuveenid, kaelaarterid

100 € Broneeri aeg

Liigesesisese kontrastainega MRT Liigesed ((teenusele lisandub kontrastaine süstimise hind ultraheli kontrolli all (100 €))

400 € Broneeri aeg

Magnetuuring (MRT) üks piirkond ilma kontrastaineta Liigesed, lülisammas, peaaju

250 € Broneeri aeg

Magnetuuring (MRT) üks piirkond veenisisese kontrastainega Kõhu- ja vaagna piirkonna uuringud, peaaju (sisaldab nii kontrastaineta kui ka kontrastainega uuringut)

400 € Broneeri aeg

Uuringu salvestamine andmekandjale

25 €