Ultraheli ehk sonograafia

Ultraheliuuringu ehk sonograafiaga uuritakse näiteks kõhu piirkonda (sapipõis, maks, kõhunääre, neerud), kaela piirkonda, veresooni ja verevoolu, lihaseid ja liigeseid. Ultraheliuuringu vajalikkuse üle otsustab enamasti arst, ent tervisemure korral ja südamerahu saamiseks võite uuringule tulla ka omal soovil ilma saatekirjata.

Ultraheliuuringu ehk sonograafiaga uuritakse näiteks kõhu piirkonda (sapipõis, maks, kõhunääre, neerud), kaela piirkonda, veresooni ja verevoolu, lihaseid ja liigeseid. Ultraheliuuringu vajalikkuse üle otsustab enamasti arst, ent tervisemure korral ja südamerahu saamiseks võite uuringule tulla ka omal soovil ilma saatekirjata.

Uuringule tulekuks peate broneerima aja. Saabuge uuringule 10 minutit enne broneeritud aega.  Uuring kestab 10-20 minutit.

  • Kui teil on perearsti saatekiri, palun broneerige aeg telefoni teel 1330 või kirjutades info@confido.ee ning andke saatekirjast teenindajale teada. Mitme piirkonna ultraheli puhul on igale piirkonnale vaja eraldi saatekirja!

  • Saatekirjata teostame tava-uuringuid, mis ei sisalda punktsioone ega biopsiaid.

  • Tasulist ultraheli saab broneerida otse online-süsteemis, sel juhul tuleb uuringu eest tasuda ise.

NB!  Meil ei teostata ultraheliuuringuid närvidest, rinnanäärmetest ja sõrmedest. Jäsemearterite uuringuid teostame ainult eriarsti saatekirja alusel (perearsti saatekirjaga perifeersete arterite uuringut ei teostata).

Teostame ultraheliuuringuid ka lastele. Teostame ka õlakõõluse kaltsiumi ladestuse eemaldamist.

Uuringu tulemusi hindab radioloog/ ultrahelispetsialist, misjärel edastatakse vastus uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame uuringu pildimaterjali koos vastava tarkvaraga anda kaasa ka USB-andmekandjal (25 € lisatasu eest).

Palun tutvu enne uuringut infolehega:

Maksa tiheduse ultraheliuuring – elastograafia

Otsi vabasid aegasid

Ultraheliuuringul kasutatakse tervisele ohutuid ultrahelilaineid. Ultrahelilained saadetakse ultrahelianduriga patsiendi kehasse. Lained peegelduvad tagasi siseorganitelt ning need omakorda muudetakse pildiks arvuti ekraanil. Ultraheliuuring on hea nähtavuse korral väga informatiivne, selleks on väga oluline järgida uuringuks valmistumise juhiseid.

Saabuge uuringule 10 minutit enne broneeritud aega.

Uuring kestab 10-20 minutit.

Uuringuks valmistumine

 • 4-6 tundi enne uuringut ei tohi süüa ja juua.
 • Kusepõie täituvus ei ole antud uuringu puhul oluline.
  • Uuringu päeval ei ole soovitatav närida nätsu ega juua gaasilisi jooke.
  • Enne uuringut mitte suitsetada.
  • Võimalusel võtta ravimid peale uuringut. Diabeedi raviks mõeldud tabletid tuleb võtta koos söögiga uuringu järgselt. Insuliinravi korral küsige juhiseid oma raviarstilt.

Uuring

 • Ultraheli uuring on valutu.
 • Uuringul ei kasutata röntgenkiirgust.
 • Vastunäidustusi uuringule ei ole.
 • Pange selga midagi kerget ja mugavat.  Uuringu piirkonnast tuleb eemaldada riided. Lisaks tuleb uuritavast piirkonnast eemaldada ehted (kaelakee, needid jms.).

Uuringu ajal tuleb Teil lamada või istuda uuringulaual ning nahale pannakse ultraheligeeli, et ultrahelilained saaksid paremini läbi naha levida. Ultraheligeel ei määri riideid ega nahka.

Uuringuruum on üsna hämar, et uuringul saadavad kujutised oleksid ekraanil paremini hinnatavad.

Uuringu järel

Uuringu järgselt võite vajadusel tühjendada kusepõie. Süüa ja juua võib tavapäraselt.

Uuringu tulemused

Uuringu tulemusest kuulete oma raviarstilt. Kui Teil ei ole kokku lepitud vastuvõtu- või helistamisaega, võtke ühendust suunava osakonnaga.

Hind

Teenus
Hind
Maksa tiheduse ultraheliuuring - elastograafia
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses