Arstid arst meditsiin kliinik arstiabi eriarst haigla meditsiinikeskus ortopeed füsioterapeut dermatoloog psühholoog endokrinoloog gastroenteroloog geneetik hematoloog

Arstile

Oleme koostööpartneriteks paljudele perearstidele ja tervisekeskustele, et muuta tervishoid patsiendi jaoks kättesaadavamaks ja mugavaks. Oleme Eesti Haigekassa lepingupartneriks, pakkudes eriarstiabi kokku 11 erialal, ning samuti saab meil teha mitmeid uuringuid ja analüüse.


Haigekassa erialad

Confido on sõlminud ravi rahastamise lepingu Eesti Haigekassaga vastuvõttudeks järgmistel erialadel:

Tallinn

Tartu

Info ja broneerimine üleriigilisest digiregistratuurist või Confido Haigekassa kõnekeskuse telefonil +372 666 27 27.


E-konsultatsioonid

E-konsultatsioon on kiire ja kaasaegne viis, kuidas perearst saab küsida nõu eriarstilt. E-konsultatsioon säästab patsiendi aega, sest enam ei pea ta alati ise eriarstile pöörduma – eriarstiga konsulteerib perearst elektrooniliselt ning kogu ravi toimub perearsti koordineerimisel. Samas jääb eriarstile alati võimalus e-konsultatsiooni käigus otsustada, et patsient siiski vajab vastuvõtuaega või täiendavaid uuringuid, ning sel juhul on tal võimalik patsient ka ise vastuvõtule kutsuda.

Kuidas e-konsultatsioon tööd lihtsustab?

„Olen e-konsultatsiooni võimalusega väga rahule jäänud, sest meie patsiendid Lõuna Eestist saavad palju kiiremini Tallinna ravile neuroloogile ja gastroenteroloogile. Tartus ei avata registratuuris isegi veel vastuvõttegi selleks ajaks, kui meil on juba konsulteeritud. Confidos käinud patsiendid on eriarsti poolt korralikult uuritud, neile on antud tagasisidet ning meie arstidena näeme seda ka digiloos. Kavatsen ka edaspidi seda koostööd jätkata!“

Merle Kallas
Perearst, töötervishoiuarst
Tööpiirkond: Otepää, Hellenurme, Puka, Tõrva


Videokonsultatsioonid

Confido unikaalne, turvaline ja lihtsasti kasutatav videokonsultatsiooni lahendus muudab arstiabi kergemini kättesaadavaks! Confido videokonsultatsiooni eelised:

  • Turvaline, krüpteeritud ühendus patsiendi ning arsti vahel, mistõttu kolmandatel osapooltel pole võimalik vestluses osaleda ega neid „pealt kuulata“.
  • Konsultatsiooni ei talletata ega salvestata video kujul, nii et tagatud on täielik privaatsus ja diskreetsus.
  • Lahendust on lihtne kasutada. Konsultatsioonile pääseb e-kirja teel saadetud lingi kaudu, mis suunab patsiendi kohe õigesse keskkonda.
  • Eraldi programmi ei pea alla laadima, lahendus toimib kõigis levinumates seadmetes ja veebilehitsejates (Windows, MacOS, Android, iOS).
  • Säästab nii arsti kui ka patsiendi aega, sest kumbki ei pea füüsiliselt asukohta vahetama. Kui konsultatsiooni käigus arst otsustab, et patsiendi mure lahendamiseks läheb vaja ka füüsilist vastuvõtuaega, saab ta selle alati juurde broneerida.

Kuidas videokonsultatsioon päriselt toimib?

„Alustasin Confidos videokonsultatsioonidega novembri alguses. Varasemast haiglaperioodist mul küll olid kogemused, kuidas video teel patsiente konsulteerida, kuid need olid väga üksikute episoodidena ja peamiselt Zoomi, Teamsi või Skype’i teel, mistõttu sai videokonsultatsiooni teha vaid patsientidega, kellel oli nende platvormide kasutamise kogemus.

Praegune uudne videokonsultatsioonide lahendus, mida Confido patsiendi-arsti suhtluses pakub, on hoopis täiuslikum. See soodustab patsiendimugavust ja -rahulolu, aitab lahendada logistilisi väljakutseid arstikonsultatsiooni saamisel ning tõstab süsteemi kuluefektiivsust tervikuna. Mõju konsultatsiooni tulemusele on seni samuti olnud igati positiivne. Videokonsultatsioon on patsiendile lihtne ja väga hästi käsitletav ning muudab võimalikuks isegi keeruliste neuroloogiliste patsientidega kaugtööna suhelda.“

Dr Toomas Toomsoo (PhD)
Neuroloog
Confido Meditsiinikeskus


Radioloogilised uuringud

Confidosse saab patsiente suunata kõigi levinumate radioloogiliste uuringute teostamiseks. Radioloogia osakond asub Veerenni 51 hoone III korrusel ning teenindab nii perearstide kui ka üldarstide suunatud Haigekassa patsiente, aga samuti ka ise enda ravi ja uuringuid rahastavaid patsiente.

Uuringu tulemusi hindab radioloog, misjärel edastatakse vastus uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame uuringu pildimaterjali koos vastava tarkvaraga anda kaasa ka USB-andmekandjal (25 € lisatasu eest).

Ultraheli (Tallinn ja Tartu)

Ultraheliuuringuid teeme nii saatekirjaga kui ka saatekirjata patsientidele. Perearsti saatekirja olemasolul tuleb broneerida aeg telefoni teel 1330 või kirjutades info@confido.ee ning anda saatekirjast teenindajale teada. Ultraheli saatekirjade puhul palume perearstidel teha igale piirkonnale eraldi saatekiri. Mitme piirkonna ultraheli puhul on tegemist mitme eraldi seisva uuringuga ning selleks on vaja patsiendile boneerida mitu järjestikust aega, et tagada kõikide patsientide mugav ning õigeaegne teenindamine!

NB! Teeme kõiki levinumaid ultraheliuuringuid, v.a rinnanäärmetest ja sõrmedest. Jäsemearterite uuringuid teostame ainult eriarsti saatekirja alusel (perearsti saatekirjaga perifeersete arterite ultraheli ei teostata). Confidos saame teenindada ka lapsi.

Röntgen (Tallinn)

Röntgenuuringuid tehakse Confidos põhiliselt pea piirkonnast (sh põskkoopast ja ajukoljust), luudest ja liigestest ning kopsudest, aga vajadusel ka teistest piirkondadest. Röntgenuuringuid teeme ainult arsti saatekirjaga patsiendile.

NB! Meil ei teostata läbivalgustusi ehk röntgenoskoopiaid. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.

Kompuutertomograafia (Tallinn)

Kompuutertomograaf (KT või CT) võimaldab inimkehast saada kihilisi ja ruumilisi kujutisi. Kompuutertomograafiga uuritakse näiteks kõhupiirkonda, luumurde, veresoonte probleeme, kasvajaid jne. Uuringul kasutatav kiirguse hulk on suurem kui tavalise röntgeniuuringu puhul, mistõttu tehakse seda uuringut vaid kindla meditsiiniliselt olulise näidustuse korral.

NB! Meil ei teostata kompuuteruuringuid südamest ja perifeersetest veresoontest. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.

Magnetresonantsuuring (Tallinn)

Magnetuuringul (MRT) saadakse inimkehast täpseid anatoomilisi kujutuisi magnetvälja abil. Peamiselt teostatakse magnetuuringuid peaajust, liigestest, kõhust, vaagnast ja lülisambast. Uuringuks ei kasutata ioniseerivat ehk röntgenkiirgust. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine, uuringuid teeme ainult arsti saatekirjaga patsiendile.

NB! Meil ei teostata uuringuid järgmistest piirkondadest: peenis, rinnanäärmed, rektum, sõrmed, süda. Samuti ei teostata defekograafiat. Uuringuid ei tehta ka südamestimulaatoriga patsientidele. Lapsi võtame vastu alates 15. eluaastast.