Pulmonoloogia (kopsud)

Pulmonoloog ehk kopsuarst tegeleb kopsu- ja hingamisteede haigustega.

Kopsuarsti konsultatsioon (kopsuvähi varane diagnostika)

See teenus on saadaval ka videovastuvõtuna.

Kopsuvähki haigestumise peamised riskid on suitsetamine, kuid ka passiivne suitsetamine (suitsetajaga ühes ruumis viibimine), vähkkasvajate esinemine perekonnas, kõrge radoonisisaldusega õhuga ja kemikaalidega pikaaegne kokkupuude. Kopsuvähi varane diagnostika aitab avastada kopsuvähki võimalikult varases staadiumis, kus pole veel tekkinud haigustunnuseid. Varakult avastatud kopsuvähk on paremini ravitav.

Kopsuvähi varane diagnostika on mõeldud

  • üle 40-aastastele inimestele, kes on oma senise elu jooksul (ka varasemalt) suitsetanud vähemalt 10 pakk-aastat (1 pakk-aasta = suitsetanud 1 aasta jooksul 20 sigaretti/päevas);
  • inimestele, kelle perekonnas on esinenud kopsuvähki või muid kasvajaid;
  • inimestele, kes soovivad oma tervist võimaliku kopsuvähi osas uurida ja kellele ei ole kopsupilti ammu tehtud või kes ei ole seni kopsuarsti vastuvõtul käinud.

Kopsuarsti konsultatsiooni käigus konsulteerime patsienti tema kaebuste osas, tutvume varem tehtud uuringutega, planeerime lisatasu eest vajadusel radioloogilised uuringud (sh. madala kiirgusdoosiga rindkere kompuutertomograafilise uuringu), kopsufunktsiooni uuringud ja vereanalüüsi. Kopsuarstiga saate suhelda ka kodust lahkumata, planeerides selleks kopsuarsti videokonsultatsiooni. Kopsuvähi või muude kopsuhaiguste kahtlusel anname koheselt edasised diagnostika ja ravisoovitused.

Palun täitke kopsuvähi riskitaseme hindamise küsimustik, mille skoori alusel selgitame välja kopsuarsti konsultatsiooni vajaduse.

Hind

Teenus
Hind
Kopsuarsti konsultatsioon (kopsuvähi varane diagnostika)
Võimalik ka videokonsultatsioon
100 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses