Uuringud

Confidos pääsete vajalikele uuringutele kiiresti, olgu selleks siis näiteks mõni radioloogiline, endoskoopiline, kopsude või südametervisega seotud uuring. Kasutame kõige kaasaegsemat aparatuuri ning meie spetsialistide uuringutulemuste kirjeldused on alati kõrgelt hinnatud.

Radioloogiliste uuringute kohta vaata lähemalt siit:

 

Vali uuring

  Tsentraalse vererõhu ja arterite seisundi uuring

  Näita vabasid aegasid

  Tsentraalse vererõhu (vererõhk südame ja peaaju piirkonnas) määramine võimaldab täpsemalt hinnata südame-veresoonkonna haiguste kulgu ja tagajärgi, hinnata arterite seisundit ja selgitada, kas inimesel on riski südamehaiguste tekkeks ning diagnoosida varakult ateroskleroosi ja selle raskusastet. Arterite haiguslike muutuste varajane avastamine on oluline, sest rasked tüsistused, nagu näiteks infarkt või insult tekivad alles haiguse hilises staadiumis.

  Ühtlasi aitab uuring täpsemalt hinnata vererõhu ravimite toimeefekti, sest ebasobivad ravimid võivad osadel inimestel tuua seistes kaasa liigse vererõhu languse, põhjustada halba enesetunnet ja isegi minestust. Kõrgenenud tsentraalne vererõhk tähendab südame jaoks suuremat töökoormust, mille lõpptagajärjeks võib olla südamepuudulikkus. Samuti on suurenenud rõhk ohtlik ajuarteritele, mis liigse surve tagajärjel võivad sopistuda ja põhjustada insulti.

  NB! Iseseisvalt seda uuringut broneerida ei saa, alustuseks tuleb broneerida südamearsti konsultatsioon. Uuringu teostab südametervise arst prof Margus Viigimaa, kes konsultatsioonil hindab uuringu vajadust. Uuringu tasu lisandub konsultatsiooni hinnale.

  Kuidas uuringut tehakse?

  • Õlavarrele asetatakse mansett, mis on sarnane vererõhumõõtmise seadmega
  • Uuring teostatakse esmalt istudes, seejärel püsti seistes, mil määratakse vererõhu muutused 1 ja 2 minuti järel
  • Uuring on valutu

  Soovitame uuringut, kui

  • Sul esineb kõrgvererõhutõbi
  • Su lähiperekonnas on esinenud varajasi infarkte või insulte
  • Sul esineb mitmeid riskifaktoreid südame-veresoonkonna haigustele, näiteks vähene liikumine, ülekaal, stress jne
  Tsentraalse vererõhu ja arterite seisundi uuring
  70 €
  15-30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Tsentraalse vererõhu ja arterite seisundi uuring

  Otsi vabasid aegasid