Uroloogia

Uroloog tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, samuti neerupealise haiguste kirurgilise raviga. Uroloogi töö hõlmab elu vältel tekkinud haigusi ja ka kaasasündinud arenguhäireid.

Endoskoopiline kusitiahendi operatsioon

Otsi vabasid aegasid

Kusepõiekaela ja kusiti striktuur e. ahenemine on üldjuhul seotud varasema operatsiooniga (TURP, TURB, eesnäärme radikaalne või osaline eemaldamine) või eesnäärme skleroosiga ja traumaga, mille üheks põhjuseks võib olla ka äge või krooniline eesnäärme põletik.
Kusepõiekaela ja kusiti ahenemist põhjustab tugev armistumisprotsess ja selle tulemusena tekivad põie tühjendamise häired. Raskematel juhtudel võib esineda täielikku retentsiooni (kusepeetust), põiekive või korduvaid kuseteede infektsioone (UTI). Kaasaegsete uuringutes on tekkepõhjusetena välja toodud trauma, erinevad instrumentidega teostatud protseduurid, eelnev põiekaela operatsioon ja eelnev eesnäärme operatsioon ja/või kiiritus. Põletikulised striktuurid on tavaliselt seotud haigusega “lichen sclerosis”, mis üldiselt ei allu endoskoopilisele ravile. Kusepõiekaela striktuuri esinemissagedus on kuni 600 juhtu 100 000 inimese kohta.
Ureetra e. kusiti striktuuri tunnus on uriinijoa muutumine. Vastavalt striktuuri asukohale võib uriinijuga olla peenike ja tugev või jäme, kuid loid ja väikese kaarega. Võib tekkida uriinijoa kahestumine. Perioodiliselt võib uriini väljuda tilkadena. Iseloomulik tunnus on järeltilkumine ehk uriini tilkumine pärast urineerimise lõppu, olles tingitud uriini peetumisest striktuurijärgses laienenud osas. Ureetra striktuuri tagajärjel tekkinud krooniline prostatiit ehk eesnäärmepõletik võib põhjustada pidevat pakitsustunnet ureetra piirkonnas.
Operatsioon kujutab endast kontrollitud alternatiivi ureetra buzeerimisele (laiendamisele). Endoskoobi abil sisenetakse ureetrasse, tehakse visuaalse kontrolli all sisselõige kusiti või kusepõiekaela armkoesse. Kui striktuuri läbilõike vajalik diameeter on saavutatud, paigaldatakse põide püsikateeter eesmärgiga säilitada ava suurus ja tagada hemostaas.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Uroloogi vastuvõtt
Eelneb operatsioonile
130 €
30 min
Endoskoopiline kusitiahendi operatsioon
alates 1200 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses