Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Günekoloogiline kirurgia

Aitame naisi erinevate günekoloogiliste probleemide korral, näiteks pakume vaagnapõhja taastavaid ja vaagnaelundite operatsioone, kusepidamatuse operatsioone, emakaõõne abrasiooni ja endometrioosi ravi. Meie juures oled hoitud ning pakume sulle turvalist ja privaatset meditsiinilist abi.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Emakakaela konisatsioon

  Näita vabasid aegasid

  INFOLEHT PATSIENDILE

  Emakakaela konisatsioon on kirurgiline ravimeetod, mille käigus eemaldatakse emakakaela välimisest osast koonusekujuline koetükk. Emakakaela konisatsiooni eesmärgiks on eemaldada emakakaela osa, kus on eelnevate uuringutega leitud muutunud epiteelirakke. Muutunud rakkude eemaldamine on vajalik vältimaks nende edasiarenemist emakakaela pahaloomuliseks kasvajaks.

  Protseduuri kulg

  • Emakakaela konisatsioon tehakse kas üldnarkoosis või lokaalanesteesias.
  • Kui protseduur toimub üldnarkoosis, siis operatsioonipäeval peate olema söömata-joomata vähemalt 6 tundi, ei tohi suitsetada ega närida närimiskummi, et vältida oksendamist ja happelise maosisu sattumist kopsudesse.
  • Emakakaela kahjustunud piirkonna eemaldamiseks kasutatakse elektrilingu või skalpelli. Allesjäänud emakakaela pinnalt tekkiv veritsus suletakse diatermokoagulaatoriga (kõrvetamisega) või õmblustega ning vajadusel asetatakse tuppe tampoon.
  • Eemaldatud emakakaela osa saadetakse histoloogilisele uuringule, mille vastus saabub 2 nädala jooksul raviarstile. Histoloogiline uuring võimaldab täpsustada rakulisi muutusi ja nende ulatust
  • Operatsiooni järel viibite mõne tunni päevakirurgiaosakonnas jälgimisel. Kui Te olete narkoosist toibunud ja veenikanüül on eemaldatud, võite kliinikust lahkuda.
  • Üldnarkoosi korral ei tohiks te sel päeval juhtida autot ega teha muid kiiret reageerimist nõudvaid toiminguid, sest anesteesiaks kasutatud ravimid võivad aeglustada reaktsioonikiirust

  Võimalikud tüsistused:

  • Verejooks emakakaela haavast (1:10). Ohtlikumad perioodid on esimene protseduurijärgne ööpäev ja haava katvate koorikute eemaldumise aeg u 2 nädalat pärast protseduuri. Verejooks võib vajada korduvat õmblemist või diatermokoaguleerimist (kõrvetamist).
  • Kui operatsiooni tegemiseks kasutatakse elektrilingu, võib elektroodi piirkonnas nahk kahjustuda. Samuti võib tupe limaskestale ja häbememokkadele tekkida elektrivoolust tingitud haavand.
  • Kui eemaldatud koetükk oli suur, siis võib konisatsiooni järgselt tekkida emakakaela puudulikkus järgnevate raseduste ajal. Risk suureneb raseduste iseeneslikuks katkemiseks ja enneaegseks sünnituseks. Emakakaela puudulikkust saab raseduse ajal korrigeerida emakakaela asetatud tugiõmblusega.
  • Harvem võib tekkida emakakaela või emakapõletik.
  • Üliharva võib tekkida emakakaela naabruses paiknevate organite vigastus.
  • Narkoosiga seotud tüsistused on eeskätt seotud organismi ülitundlikkusega ravimitele.

  Pärast operatsiooni

  Konisatsiooni järel paraneb emakakael viie nädala jooksul. Sel perioodil võib esineda vähest veritsust ja ebameeldiva lõhnaga voolust. Paranemise nimel peate järgima alljärgnevaid nõuandeid:

  • Viie nädala jooksul on keelatud elada suguelu, käia vannis ning ujuda, sest need tegevused võivad põhjustada verejooksu või põletikku.
  • Kolme nädala vältel tuleb hoiduda füüsilisest pingutusest ja sportimisest
  • 4–6 nädala jooksul ei ole soovitatav kasutada tupetampoone (ka mitte menstruatsiooni ajal) ega tupekuulikesi.

  Vahel harva võib pärast konisatsiooni esineda ka nõrka alakõhuvalu. Mõned patsiendid tunnevad esimesel konisatsioonijärgsel päeval alakõhu tuima valulikkust.

  NB! Kui Teil tekib rohke verejooks, palavik või tugev alakõhuvalu, pöörduge nõustamiseks meie poole tasulisel infotelefonil 1500 edasiste juhiste saamiseks.

  Emakakaela konisatsioon
  Alates 950 €
  Günekoloogi vastuvõtt
  100 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Emakakaela konisatsioon

  Otsi vabasid aegasid