Ortopeedia

Ortopeed tegeleb liikumisvigastuste, kaasasündinud väärarengute ja omandatud haiguste ning nende tagajärjel tekkinud deformatsioonide diagnoosimise ja raviga.

Ortopeedi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa poolt rahastatud ortopeedia vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Artroskoopiline puusaliigese operatsioon

Artroskoopia on kirurgiline protseduur liigesesiseste probleemide nägemiseks, diagnoosimiseks ning ravimiseks. Artroskoopia protseduuri käigus teeb ortopeed uuritava liigese piirkonda väikesed nahahaavad ja sisestab liigesesse 2- 5mm läbimõõduga optilise instrumendi tekitades niimoodi võimaluse liigese sisse nägemiseks. See on tunduvalt vähem traumeeriv kui tavaline operatsioon. Sellise meetodiga on võimalik arstil näha näiteks liigese kõhrepindade seisundit, liigese sidemeid ning selgitada vigastuse ulatust ja kõrvaldada patoloogilisi muutusi.

Protseduuri järgselt kaetakse väiksed nahalõiked plaastritega. Enamik haigeid vajab postoperatiivselt vaid minimaalselt valu vaigistamist. Paljud haiged läbivad selle protseduuri päevakirurgiliste patsientidena ja saabuvad koju juba samal päeval.

Enne haiglast väljaminemist antakse patsiendile tavaliselt instruktsioonid edaspidiseks – haavade hooldus, millest hoiduda ja mis harjutusi teha. Korduvviisidil arsti juurde eemaldatakse õmblused, kui neid on, ja vesteldakse edaspidisest taastusravist.

Väikesed haavad paranevad 6–7 päeva. Kuigi valu ja haavad on tagasihoidlikud, vajab opereeritud liiges täielikuks taastumiseks mitu nädalat. Spetsiaalne taastusravi programm aitab kiirendada paranemisprotsessi ja parandada liigese funktsionaalsust. On tavaline, et patsient naaseb igapäevamiljöösse (kool, töö jne.) mõne päeva pärast. Sportlased ja heas füüsilises vormis patsiendid taastavad sportliku aktiivsuse mõne nädala möödudes.

Tuleb aga meeles pidada, iga artroskoopiline protseduur on siiski unikaalne ning taastumise aeg võib olla seetõttu erinev.

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku sinu raviplaani.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Tallinn
Hind
Kestus kuni
Ortopeedi konsultatsioon
110 €
20 min
Artroskoopiline puusaliigese operatsioon
al 2050 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses