Günekoloogiline kirurgia

Aitame naisi erinevate günekoloogiliste probleemide korral, näiteks pakume vaagnapõhja taastavaid ja vaagnaelundite operatsioone, kusepidamatuse operatsioone, emakaõõne abrasiooni ja endometrioosi ravi. Meie juures oled hoitud ning pakume sulle turvalist ja privaatset meditsiinilist abi.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Emaka ja väikese vaagna elundite laparoskoopilised operatsioonid

  Näita vabasid aegasid

  Laparoskoopia on spetsiifiline operatsioonimeetod, mis võimaldab kõhuõõneorganeid vaadelda ja opereerida ilma kõhuseina lahti lõikamata. Esmalt täidetakse kõhuõõs spetsiaalse õhunõelaga süsihappegaasiga. Seejärel tehakse väike sisselõige naba piirkonda (reeglina nabaalusi), mille kaudu viiakse laparoskoop kõhuõõnde, mis võimaldab vaadelda kõhuõõnt seespoolt. Kõhu eesseinale tehakse veel 1-3 väikest sisselõiget, mille kaudu sisestatase operatsiooniinstrumendid.

  Operatsiooni olemus

  Laparoskoopilise operatsiooniga on võimalik kõhuõõnest eemaldada liiteid, munasarjatsüste, müoomisõlmi, endometrioosikoldeid, emakat, munasarju ja/või munajuhasid. Samuti kasutatakse seda ka pahaloomuliste günekoloogiliste kasvajate korral väikse vaagna elundite anatoomia ja funktsioonide kontrollimiseks.

  Laparoskoopia eelis on väikesemad operatsioonihaavad, mis kategoriseerib operatsioonimeetodi väheminvasiivse metoodikate sekka. Laparoskoopilisest operatsioonist taastumine ning haavade paranemine toimub kiiremini.

  Operatsioonieelselt

  Operatsioonieelselt paneb Teie raviarst kokku Teile sobivaima raviplaani ja annab vastavad juhised.

  Operatsioonipäeval käige hommikul duši all. Teie operatsioon toimub üldnarkoosis ning tüsisuste vältimiseks peate Te olema enne operatsiooni peab olema vähemalt 6 tundi söömata ja 4 tundi joomata.

  Palun tutvuge hoolikalt ka operatsioonile tulija meelespeaga!

  Operatsioonist

  Operatsioon teostatakse üldnarkoosis ning selle ajaline kestus sõltub Teie raviplaani olemusest. Pärast operatsiooni teostamist suletakse väikesed kõhuhaavad ning kui operatsiooni käigus võeti koeproove siis need saadetakse histoloogilisse uuringusse. Histoloogiline uuring võimaldab kinnitada või täpsustada diagnoosi ning annab arstile suuna Teie haigusloo edasiseks käsitluseks.

  NB! Laparoskoopilise operatsiooni käigus võib tekkida olukord, kus planeeritud operatsioon ei ole tehniliselt teostatav ning ei võimalda jõuda soovitud tulemuseni. Seetõttu võib olla vajalik laparoskoopiliselt operatsioonilt üle minna avatud kõhuõõne lõikusele. Teie arst hindab viimase olukorra esinemise tõenäosust juba enne operatsiooni ning informeerib Teid kõikidest võimalikest aspektidest.

  Operatsioonijärgselt

  Sõltuvalt Teie individuaalsest raviplaanist ning operatsiooni kulust, tuleb Teil üldiselt haiglas sees olla 2-3 päeva. Haavaplaaster eemaldatakse operatsioonijärgsel päeval. Koduseks haavahoolduseks palun jälgige teile kaasa antu haavahoolduse juhendeid. Operatsioonijärgse valu vastu võib võtta apteegi käsimüügis saadavaid ravimeid.

  Parast laparoskoopilist operatsiooni palub Teie raviarst jälgida teatud reziimi. Operatsioonijärgse režiimi kestuse ja detailid täpsustab Teie raviarst operatsiooni järgselt. Peale laparoskoopiat soovitatakse järgnevaid üldiseid režiimi reegleid:

  • Vältida rasket füüsilist koormust ja suurte raskuste tõstmist üle 5 kg
  • Nädala jooksul peale laparoskoopiat on soovitatav kergem dieet (vältida rasvast, vürtsist ja soolegaasi tekitavat toitu)
  • Kuu jooksul ei ole soovitatav kuum vann, saun, suplus, tupetampoonide ja menstruaalanuma kasutamine ning seksuaalvahekord ilma kondoomita.
  • Määriv veritsus tupest on ootuspärane reeglina peale günekoloogilist laparoskoopiat ning võib sõltuvalt operatsioonist kesta 1 nädal kuni 2 kuud.

  Võimaliku tüsistused ja ohud

  Üldiselt esineb laparoskoopia tõsiseid tüsisusi harva, siiski võb esineda

  • Sagedasemad probleemid:  lühiajaline kõhuvalu, valu õlgades ja kaelas, tavaliselt mööduvad need sümptomid nädala jooksul.
  • Harvad probleemi: emaka ja emakamanuste põletik, kõhusisene verejooks, tromboos, emboolia.
  • Samuti on harvaesinevad siseorganite (soolte, kusepõie, veresoonte vigastused)- mehhaanilised või elektrilised traumad. Selliste tüsistuste tagajärjel on mõnikord vajalik korduv laparoskoopia või avatud kõhuõõne lõikus
  • Võimalikud on narkoosist tingitud tüsistused. Need on enamasti seotud ülitundlikkusega ravimitele.

  Et viia tüsistuste tekke risk võimalikult väikeseks, palume Teid enne laparoskoopiat informeerida arsti:

  • oma teadaolevatest haigustest ja tarvitatavatest ravimitest (operatsiooni päeval võib ravimeid kasutada ainult kokkuleppel arstiga);
  • oma seisundist operatsioonile tulles (nt viirusinfektsioon);
  • teadaolevast ülitundlikkusest ravimitele.

  Järelhooldus ja ravi

  Sõltuvalt operatsioonist ning teie individuaalsetest tervisenäitajatest võite koju saada juba samal päeval, mõnikord on tarvilik olla haiglas jälgimisel ja taastumisel paar päeva.

  Kodusel taastumisel on oluline silmas pidada järgmist:

  • Lähtuge Teid opereerinud arsti poolt määratud kodurežiimi täpsetest juhistest
  • Võite vajadusel tarvitada Teile arsti poolt kirjutatud valduvaigisteid või põletikuvastaseid ravimeid
  • Haavaniitide eemaldamise vajadus sõltub õmblemisel kasutatud materjalist. Teid opereeriv arst täpsustab operatsiooni järgselt haavaniitide eemaldamise vajaduse ning sellega kaasneva logistika

  Erakorraliselt tuleb pöörduda arsti vastuvõtule, kui operatsiooni järgselt tekib:

  • kehatemperatuuri tõus üle 38°C;
  • tugev valu kõhus;
  • seedetalitluse ja urineerimishäired;
  • rohke ja ebameeldivalt lõhnav eritis tupest;
  • rohke verejooks suguelunditest

  NB! Kui pärast operatsiooni tekib tervisealaseid kaebusi on Teil võimalus telefonikonsultatsiooniks, helistades tasulisel numbril 1500, kus teie kõnele vastab arst (9-21). Kriitilises oukorras pöörduge lähimasse Naistekliinikusse erakorralise meditsiini osakonda (Tallinnas: Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn 18 või Lääne-Tallinna Keskhaigla ehk Pelgulinna sünnitusmaja Sõle tn 23) või kutsuge kiirabi numbril 112.

  Emaka laparoskoopilised operatsioonid
  Alates 2200 €
  Kirurgi vastuvõtt
  100 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Emaka ja väikese vaagna elundite laparoskoopilised operatsioonid

  Otsi vabasid aegasid