Analüüsipaketid

Pakume mitmeid üksikanalüüse või arstide poolt komplekteeritud analüüsipakette. Kui soovite anda konkreetset üksikanalüüsi või teate täpselt, milliseid analüüse soovite anda, palume broneerida aja õe vastuvõtule analüüside andmiseks.

Analüüsipaketid sobivad ennetavaks tervisekontrolliks või kindla mure puhul ja kui soovite terviklikku ülevaadet tervisenäitajatest.

Analüüside tegemiseks või õe tasulisele vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Laktoositalumatuse analüüsipakett

Otsi vabasid aegasid

Laktoositalumatusele viitavad võimalikud sümptomid on kõhuvalu, -krambid, liigsed gaasid ja puhitus, kõhulahtisus, vahel ka oksendamine vahetult või mõned tunnid pärast laktoosi sisaldavate toiduainete tarbimist. Sümptomite raskusaste sõltub tarbitud piimatoodete kogusest ja ensüüm laktaasi säilinud aktiivsusest. Laktoositalumatuse sümptomid ja nende raskusaste varieeruvad ning võivad kattuda gluteenitalumatuse, ärritunud soole sündroomi, tsöliaakia jmt seisundite sümptomitega.

Pakett koosneb 2-st vereanalüüsist:

  • laktoosi taluvuse kompleksanalüüs
  • hüpolaktaasia täiskasvanutel

Vereandmisele eelnenud päeval võib süüa ja juua nagu tavaliselt, kuid piirata tuleks alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist. 10–14 tundi enne vereandmist ära söö ja joo. Vajadusel võib selle aja jooksul juua ühe klaasi puhast maitsestamata gaasita vett.

NB! Palume teenuseks aega varuda vähemalt 1h. Veeniverd võetakse väikeste vahedega 3 korda. Laktoositalumatuse testimiseks on tarvis juua laktoosilahust, mis võib tekitada analüüside andmise ajal või päeva jooksul kõhuvaevuseid: liigsed gaasid ja puhitus, kõhulahtisus jmt.

Enne visiidile tulemist palun tutvuge analüüsiks ettevalmistamise meelespeaga.

Paketi vastused saabuvad 5 tööpäeva jooksul. Analüüsitulemuste tõlgendamiseks soovitame arsti kaugkonsultatsiooni või pöörduda toitumisterapeudi vastuvõtule.

Asukohad

Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Laktoositalumatuse analüüsipakett
85 €
Arsti kaugkonsultatsioon tulemuste tõlgendamiseks
35 €
15 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses