Tervisekontroll, protseduurid

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Vererõhu mõõtmine (nõustamisega/ nõustamiseta)

  Näita vabasid aegasid

  Kõrge vererõhk on tervisehäire, mille esinemist inimesed tihti ise ei taju, kuid ometi on see mitmete tõsiste haiguste riskiteguriks. Õigel ajal tuvastatud kõrge vererõhk aitab ennetada erinevate südame- ja veresoonkonna haiguste tekkimist ja süvenemist.

  Püsivalt kõrge vererõhk kujutab südamele lisakoormust ning põhjustab mitmesuguseid tüsistusi, näiteks südame isheemiatõbe, müokardiinfarkti, südamepuudulikkust, ajuinsulti ja neerupuudulikkust, ning soodustab perifeersete arterite ahenemist.

  Madal vererõhk võib olla füsioloogiline (pärilik iseärasus või treenitud sportlastel), kui ka haiguse või elundsüsteemi väärtalitluse tunnus, nagu kehaasendi muutmisel tekkiv vererõhu langus, veresoonte toonuse häirest, aneemiast, kilpnäärme alatalitlusest või teistest haigustest tingitud madal vererõhk.

  Füsioloogiliselt madal vererõhk ei põhjusta tavaliselt ebamugavusi. Kiire vererõhu languse puhul võivad esineda sümptomid: lühiajaline nägemishäire, peapööritus, tasakaaluhäired, minestustunne, naha kahvatus ja iiveldus.

  Vererõhu mõõtmine võimaldab selgitada kõrgvererõhutõve riski, peegeldades südame jõudlust ja veresoonte toonust.

  • Enne vererõhu mõõtmist ei tohi vähemalt pool tundi kohvi juua ega suitsetada.
  • Enne vererõhu mõõtmist tuleb istuda rahulikult mugavas asendis vähemalt 5 minutit.
  • Käsi, millel hakatakse vererõhku mõõtma, tuleb asetada lauale, südame kõrgusele, peopesa ülespoole. Eelistama peab kõrgema vererõhunäiduga õlavart.
  • Vajadusel tuleb vererõhku mõõta mitu korda paari minuti järel.
  • Vererõhu mõõtmise ajal ei tohi rääkida, kätt liigutada ega hoida jalgu risti.

  Juhul, kui mõõtmisel selgub, et vererõhk on normist madalam või kõrgem, saame pakkuda vererõhu mõõtmist koos õe nõustamisega, kes annab esmased soovitused võimalikuks raviks.

  Vererõhu mõõtmine nõustamisega
  35 €
  30 min
  Vererõhu mõõtmine nõustamiseta
  10 €
  15 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Viru Keskuse kliinik
  Viru Väljak 4, Tallinn
  Rocca Al Mare kiirkliinik
  Paldiski maantee 102, Tallinn
  Lasnamäe kiirkliinik
  Mustakivi 13, Tallinn
  Nautica kiirkliinik
  Ahtri 9, Tallinn
  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu
  Näita rohkem

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Vererõhu mõõtmine (nõustamisega/ nõustamiseta)

  Otsi vabasid aegasid