günekoloog naistearst mammoloog ämmaemand rasestumisvastased vahendid raseduse vastu pere planeerimine suguhaiguste kontroll abort raseduse katkestamine rindade kontroll rinnauuring pidamatus

Günekoloogia

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse naistearsti vastuvõtule: naise tervisekontroll, rasestumisvastased vahendid, pere planeerimine, günekoloogiline ülevaatus, ultraheliuuring, suguhaiguste kontroll, vaagnapõhja allavahe, raseduse katkestamine (abort), uriinipidamatus, endometrioos.

Mammoloogia erialal tegeletakse rinna healoomuliste ja pahaloomuliste haiguste diagnoosimise, kirurgilise ravi ja järelkontrolliga. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse mammoloogi vastuvõtule: rindade kontroll, rinnauuring, rinna ultraheliuuring, mammograafia uuring, rinnahaigused.

Ämmaemand toetab naist enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil. Ämmaemandad nõustavad ka noori seksuaalhariduse valdkonnas.

Naistearsti ehk günekoloogi ja mammoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Ämmaemanda vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Naistearsti vastuvõtt – munasarjatsüsti ultraheliuuring (IOTA meetod)

  Näita vabasid aegasid

  IOTA ultrahelidiagnostika meetod võimaldab diagnoosida munasarjavähki varajases staadiumis. Munasarjavähki on varajases staadiumis traditsiooniliste meetoditega diagnoosida, kuna varajases staadiumis munasarjavähil võivad sümptomid täielikult puududa. Teisalt on hoiatavad märgid lihtsasti segi aetavad teiste tervisemuredega. Tähelepanelik tasub olla kui esineb järgmiseid sümptomeid:

  • kõhu suurenemine või püsiv kõhupuhitus (mitte lihtsalt kõhugaasid)
  • söömisraskused, täiskõhutunne tekib kiirelt / kiiresti tekkiv täiskõhutunne
  • kõhu- või vaagnapiirkonna valu
  • pakiline urineerimistung või sagenenud urineerimine

  Uuring on soovitatav igas vanuses naistele, kellel on tuvastatud munasarjamoodustised.  

  Uuringule tasub pöörduda: 

  • Naistel, kellel on I põlvkonna sugulasel diagnoositud rinna- või munasarjavähk 
  • Enne operatsiooni, kui patsiendil on tuvastatud munasarja moodustis 
  • Naistel, kes on nooremad kui 49 aastat ja kelle munasarjad on suuremad kui 30-40mm, väikesed tsüstid komplitseeritud anamneesiga patsientidel 
  • BRCA1 ja BRCA2 geenide mutatsioonide kandjatel 
  • Munasarjade hüperstimulatsiooni  järgselt 
  • Endometrioosi diagnoosiga patsientidel 

  Confidos on laiapõhjaliste kogemustega günekoloogid, kes on spetsialiseerunud erinevatele naise tervise probleemidele. Soovitame käia vähemalt kord aastas naistearsti juures kontrollis. Juhul kui teil on tuvastatud munasarjamoodustis, siis julgustame teid dr. Vellendi vastuvõtule pöörduma! 

  Confido günekoloog – onkoloog dr Olesja Vellend on saanud vastava sertifikaadi IOTA uuringu läbiviimiseks. Eestis on ta teostanud üle 150 IOTA ultrahelidiagnostika ning seniste leidude võrdlemisel on selge, et meetod on efektiivne ning aitab munasarjavähki varajases staadiumis tuvastada. 

  Uuringu määrab naistearst, palun alusta oma ravi teekonda naistearsti vastuvõtult.

  Loe lähemalt:

  Naistearsti vastuvõtt
  100 €
  30 min
  Munasarjatsüsti ultraheliuuring (IOTA meetod)
  100 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Naistearsti vastuvõtt – munasarjatsüsti ultraheliuuring (IOTA meetod)

  Otsi vabasid aegasid