Olesja Vellend

Olesja Vellend

Naistearst

Olen lõpetanud residentuuri sünnitusabi- ja günekoloogia erialal Ida-Tallinna Keskhaiglas ning alates aastast 2009 töötan naistearstina. Hetkel olen kõige rohkem seotud operatiivse günekoloogiaga, eriti endoskoopilise günekoloogilise kirurgiaga. Olen läbinud IOTA spetsiaalse kursuse ning saanud 2020 vastava sertifikaadi IOTA uuringu läbiviimiseks (IOTA on rahvusvaheline, rohkem kui 40 vähikeskust üle maailma ühendav uurimisgrupp, mille eesmärk on välja töötada uued munasarjavähi tuvastamise algoritmid). Järjekindlalt täiendan end erialastel konverentsidel ning laparoskoopilise kirurgia praktilistel treeningutel.

Broneeri aeg

Spetsialist: Olesja Vellend

Otsi vabasid aegasid
Olen avaralt mõtlev progressiivne naistearst, kellele on patsiendi tervis ja heaolu kõige tähtsam. Günekoloogia on pidevalt arenev ja muutuv eriala, mis pakub palju kirurgilisi (lahtiseid, endoskoopilisi, laparoskoopilisi) lõikuseid ning samas terapeutilisi haiguste ravivõimalusi. Just sellepärast olengi selle eriala valinud. Usun, et naistearst on naiste tervise väravavaht.

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise
  • Vene
  • Soome

Haridus

2005–2009
Ida-Tallinna Keskhaigla, sünnitusabi ja günekoloogia residentuur
2003–2005
Tartu Ülikool, perearsti residentuur
1996–2003
Tartu Ülikool, arstiteaduskond

Töökogemus

2021–...
Confido Meditsiinikeskus, naistearst
2018–...
Põhja-Eesti Regionaalhaigla, naistearst
2013–...
Erakliinik Medisfäär, naistearst
2009–2018
Ida-Tallinna Keskhaigla, naistearst
2012
Kuusamo Tervisekeskus, naistearst
2011
Ida-Karjala Keskhaigla, naistearst

Olulised erialased täiendkoolitused

Osalen pidevalt naistearstidele mõeldud erialastel koolitustel. Olen täiendanud ennast erialaselt Rootsis, Venemaal, Soomes ja Hispaanias. Olen läbinud IOTA spetsiaalse kursuse ning saanud 2020 vastava sertifikaadi IOTA uuringu läbiviimiseks. (IOTA on rahvusvaheline, rohkem kui 40 vähikeskust üle maailma ühendav uurimisgrupp, mille eesmärk on välja töötada uued munasarjavähi tuvastamise algoritmid). Järjekindlalt täiendan end erialastel konverentsidel ning laparoskoopilise kirurgia praktilistel treeningutel.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

  • Eesti Naistearstide Seltsi liige
  • Eesti Kolposkoopia Seltsi liige
  • GKS (Gynekologisen Kirurgian Seura) liige
  • IOTA (The International Ovarian Tumour Analysis Group) liige

Iseendast

Minu peamiseks hobiks on minu eriala – günekoloogia ja kõik sellega piirnev, mida günekoloogiaga annab siduda. Näiteks jooga. Olen veendunud, et teatud asanatega on võimalik oluliselt mõjutada naiste tervist, vitaalsust ja viljakust. Vabal ajal armastan tegeleda kunsti ja käsitööga. Üheks lemmikhobiks on tennise mängimine. Energiat ammutan meie kauni kodumaa loodusest, kus oma perega veedan kõik vabad nädalavahetused.