Günekoloogiline kirurgia

Aitame naisi erinevate günekoloogiliste probleemide korral, näiteks pakume vaagnapõhja taastavaid ja vaagnaelundite operatsioone, kusepidamatuse operatsioone, emakaõõne abrasiooni ja endometrioosi ravi. Meie juures oled hoitud ning pakume sulle turvalist ja privaatset meditsiinilist abi.

  Emakaõõne siseuuring ja kirurgiline ravi ehk hüsteroskoopia

  Näita vabasid aegasid

  Hüsteroskoopia on operatsioon, mille käigus saab arst vaadelda patsiendi emakat seestpoolt. Seda kasutatakse emakaverejooksude põhjuse leidmiseks ning sageli ka selle põhjuse kõrvaldamiseks, emaka limaskestas esinevate müoomisõlmede ja polüüpide eemaldamiseks või emaka limaskesta täielikuks eemaldamiseks. Lastetuse korral otsitakse emakast liiteid või vaheseinu ja kõrvaldatakse need. Hüsteroskoopia on nii diagnostiline kui ka raviprotseduur. Operatsioon tehakse üldnarkoosis.

  Hüsteroskoopia tegemise hommikul ei tohi juua ega süüa, närimiskummi närida ega suitsetada.

  Protseduuri kirjeldus

  Protseduuri käigus laiendatakse emakakaela, hüsteroskoop viiakse emakaõõnde ja emakaõõs täidetakse steriilse vedelikuga. Sellega lükatakse emakaseinad üksteisest eemale, et saavutada parem nähtavus limaskesta hindamiseks ja ruumi emakaõõnes manipuleerimiseks. Kõik instrumendid, mis on vajalikud proovitüki võtmiseks ja/või operatsiooni teostamiseks, viiakse emakasse hüsteroskoobi kaudu. Müoomisõlmi, polüüpe ja kudesid lõigatakse elektriga. Hüsteroskoopilise operatsiooni järel esineb sageli vesine, halvalõhnaline tupevoolus, mis võib kesta kuni kuu aega. See ei viita põletikule, vaid on elektriga opereerimise tagajärg.

  Protseduuri ajal eemaldatud koetükid saadetakse histoloogilisele uuringule, mille käigus uuritakse koetüki rakulist ehitust. Uuringu vastus saadetakse Teid hüsteroskoopiale suunanud arstile kahe nädala möödudes.

  Võimalikud tüsistused

  Tavaliselt tekib hüsteroskoopiaga seonduvaid tüsistusi harva (1:100).

  • Tüsistustest sagedaseim on verejooks, mille põhjuseks on emakaseina vigastus. Kui vigastus haarab vaid emakaõõne lähedasi kihte, saab verejooksu peatada emakaõõne siseselt hüsteroskoopia käigus. Kogu seina läbiv vigastus võib vajada täiendavat laparoskoopilist operatsiooni, et verejooksu sulgeda. Väga harva esinev kontrollimatu verejooks võib nõuda emaka eemaldamist elulistel näidustustel.
  • Väga harva esinevad teiste siseorganite (soolte, kusepõie, veresoonte) vigastused. Selliste tüsistuste tagajärjel on vajalik avada kõhuõõs traditsioonilise kõhulõikega ja korrigeerida vigastus.
  • Hüsteroskoopiajärgselt võib tekkida emakapõletik, mis vajab antibakteriaalset ravi.
  • On võimalikud ka narkoosist tingitud tüsistused. Need on enamasti seotud ülitundlikkusega ravimitele.

  Operatsioonijärgne periood

  • Operatsioonijärgselt on soovitav vältida raskuste tõstmist (üle 5-6 kg) ning rasket füüsilist tööd paari nädala vältel.
  • Operatsioonijärgselt võib esineda määrivat voolust või veritsust tupest paari nädala vältel. Sellel ajal ei ole seksuaalelu lubatud.
  • Operatsiooni järel ei ole lubatud kaks nädalat käia vannis, saunas, ujuda ega kasutada tupetampoone.

  NB! Rohke vereerituse, palaviku või kõhuvalu tõttu pöörduge esmaseks nõustamiseks meie tasulisele infotelefonile 1500, kes vajadusel suunab Teid arsti vastuvõtule.

  Emakaõõne siseuuring ja kirurgiline ravi ehk hüsteroskoopia
  Alates 1150 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Emakaõõne siseuuring ja kirurgiline ravi ehk hüsteroskoopia

  Otsi vabasid aegasid

  Välja toodud hinnakiri on indikatiivne. Teenuse hind sõltub individuaalsest raviplaanist ning palatis viibimise ajast.


  Operatsiooni broneerimine

  Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku sinu raviplaani. Broneeri aeg eriarstile või helista lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvu palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.