Emakaõõne siseuuring ja kirurgiline ravi ehk ambulatoorne hüsteroskoopia

Otsi vabasid aegasid

Hüsteroskoopia on protseduur, mis võimaldab vaadelda emakat seestpoolt. Selleks kasutatakse väikeste mõõtmetega teleskoopseadet ehk hüsteroskoopi. Ambulatoorne hüsteroskoopia tehakse ambulatoorse vastuvõtu käigus. Tegemist on pigem diagnostilise protseduuriga, kuid selle käigus on võimalik võtta emaka limaskesta koeproovi, eemaldada väikseid polüüpe, eemaldada ja paigaldada emakasisest rasestumisvastast vahendit.

Protseduuri ajastamine

Parim aeg hüsteroskoopiaks on menstruatsioonitsükli esimene pool. Hüsteroskoopiat ei saa teostada menstruatsiooni ajal ning protseduur on vastunäidustatud raseduse korral.

Ettevalmistus

Võite enne protseduuri süüa ning juua. Tühjendage põis enne protseduuri. Kuna uuring võib olla valulik, siis soovituslik on võtta 1h enne protseduuri algust valuvagisti- sobilikud on käsimüügist saadavad valuvaigistid.

Protseduur

Ambulatoorne hüsteroskoopia tehakse anesteesiata. Emakakaelakanali kaudu viiakse emakaõõnde peenike hüsteroskoop, mis võimaldab vaadelda emakaõõnt. Protseduuri käigus viiakse emakaõõnde steriilset füsioloogilist lahust, mis lükkab emakaseinad üksteisest eemale; sedasi saavutatakse emakaõõnes nähtavus ja ruum manipulatsioonideks. Protseduuri kestus on tavaliselt 5 –15 minutit.

Protseduuri järgselt

Protseduuriks arvestatakse tavapäraselt vastuvõtu aega 45 minutit. Selle aja sisse kuulub protseduuriks ettevalmistus, uuring ise ning järeltegevused. Te võite lahkude kohe peale protseduuri teostamist. Vähene alakõhu- ja/või alaseljavalu on ootuspärane 1-2 päeva jooksul. Määrivat veritsust tupest võib esineda kuni 1 nädala jooksul. Veritsuse ajal ei ole soovitatav tupetampoonide kasutamine ning suguelu.

Riskid ja tüsistused

Harva esieb olukord, mil protseduur ebaõnnestub. Sellisel juhul ei ole võimalik pääseda hüsteroskoobiga läbi emakakaelakanali emakaõõnde ning visuaalset hinnangut emakaõõne seisukorrale ei ole võimalik anda. Paraku selgub selline olukord protseduuri ajal.

Tavapäraselt kaasneb hüsteroskoopiaga tüsistusi väga harva. Sagedamini esineb kõhuvalu, harvem minestustunnet. Hüsteroskoopiast tingituna on mõningane oht emakaverejooksuks, emakapõletikuks ja emakaseina vigastuseks ning mulgustamiseks.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kirurgi vastuvõtt
110 €
Emakaõõne siseuuring ja kirurgiline ravi ehk hüsteroskoopia
Alates 1150 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses