gastroloogia-gastroloog-seedimine-seedimishaired-ibd-haavandiline-koliit-crohni-tobi-toitumisnoustaja-toitumisterapeut-kohukinnisus-korvetised-kohunaarme-probleemid-toidutalumatus-test

Gastro­enteroloogia

Gastroenteroloogia on eriala, mis tegeleb seedetrakti haiguste uuringute, ravi ja ennetusega. Tegeleme nii gastrointestinaalsete (magu, peen- ja jämesool) kui hepatobiliaarsete (maks, sapiteed ja kõhunääre) haigustega. Esmase vastuvõtu käigus hindab gastroenteroloog probleemi olemust, määrab vajadusel analüüsid ja suunab patsiendi uuringutele.

Suur osa gastroenteroloogi vastuvõtule pöörduvatest patsientidest kannatab seedetrakti funktsionaalsete häirete all. Funktsionaalsete häirete diagnoosimiseks piisab tihtipeale lihtsalt kaebuste tekke, iseloomu ning kulu põhjal ravisoovituste andmisest.

Peamised probleemid ja põhjused, miks gastroenteroloogi poole pöördudakse on kõhuvalu, seedetegevuse muutus (kõhukinnisus või -lahtisus), kõrvetised, gaasid ja puhitus, aneemia, muutused maksaanalüüsides. 

Tasulisele gastroenteroloogi või IBD õe vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtule saavad patsiendid tulla ainult läbi e-konsultatsiooni.

Vaata lisaks:

 

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Gastroenteroloogi vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Gastroenteroloog tegeleb seedetrakti haiguste diagnostika ja raviga. Gastroenteroloogi poole soovitame pöörduda söögitoru- ja maohaiguste, peensoole- ja jämesoolehaiguste, maksa-, sapiteede ja kõhunäärme haiguste ning muude soolestikuga seotud probleemide korral (seedehäired, kõhuvalu, kõrvetised, häiriv kõhukinnisus või kõhulahtisus, ärritatud soole sündroom jne).

  Gastroenteroloogi vastuvõtu raames hindavad meie kogenud arstid probleemi olemust, vajadusel soovitavad analüüside tegemist või suunavad täiendavatele uuringutele. Gastroenteroloogi vastuvõtule pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.

  Oluline info

  • Gastroenteroloogi vastuvõtud toimuvad ainult Tallinnas.
  • Gastroenteroloogid ei tegele toidutalumatus- ja mikrobioomitestide läbiviimise ega tõlgendamisega. Toitumisalaseks nõustamiseks ja toidutalumatuse testi tõlgendamiseks pöörduda kas toitumisnõustaja või toitumisterapeudi poole.

  Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtt

  Tasulisele gastroenteroloogi või IBD õe vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

  Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtule saavad patsiendid tulla ainult läbi e-konsultatsiooni. Selleks peab patsiendi perearst (või eriarst) tegema e-konsultatsiooni saatekirja ning meie gastroenteroloogid otsustavad saatekirjal oleva info põhjal, kas gastroenteroloogi visiit on vajalik või tehakse ainult e-konsultatsiooni otsus, andes võimalikud uuringu- ja ravisoovitused elektroonselt.

  Kui gastroenteroloogi otsusel on patsiendil vaja vastuvõtule tulla, broneerib vastuvõtuaja ja võtab patsiendiga ühendust meie eriala assistent. E-konsultatsioonidele vastamine toimub 4 tööpäeva jooksul ning vastuvõtuaeg sõltub probleemi kiireloomulisusest. E-konsultatsiooni kaudu toimuvad vastuvõtud kas kontakt- või video visiidina.

  Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtu maksumus 5 €.

  Gastroenteroloogi vastuvõtt (võimalik ka videokonsultatsioon)
  110 €
  Gastroenteroloogia õe vastuvõtt
  35 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Kaugvastuvõtt
  Internetis või telefonitsi

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Gastroenteroloogi vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid