Päevakirurgia

Päevakirurgia asub kaheksandal korrusel ja moodustab ühtse terviku päevaravi osakonnaga. Pakume oma klientidele turvalist valutustamist kirurgilistel operatsioonidel ja protseduuridel ning kaasaegsetele standarditele vastavat võimalikult ohutut operatsiooniteenust.

Meie meeskonda kuuluvad lisaks anestesioloogile ja kirurgile ka operatsiooniõed, anesteesiaõed, tehnikud, abilised, assistendid ja registraator. Tugiteenusena pakub teenust kesksterilisatsiooniosakond.

Päevakirurgias on loodud nüüdisaegne keskkond, kus asuvad:

 • patsientide registratuur ja ooteala
 • 4 operatsioonituba, kus teostatakse operatsioone nii lokaalanesteesias kui üldanesteesias
 • 8 voodikohta ärkamistoas ja 7 mugavustooli koos kaasaegse sisustusega, kus on tagatud patsientide meditsiiniline järelvalve ja mugav operatsioonijärgne taastumine
 • 11 päevaravi palatit, kus klient saab vajadusel ja soovi korral enne ja pärast operatsiooni privaatselt kosuda

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Gastroskoopia infoleht patsiendile

Gastroskoopia on seedetrakti ülaosa endoskoopia, mis võimaldab arstil uurida söögitoru, magu ja kaksteistsõrmiksoolt painduva torukujulise optilise instrumendi (endoskoobi) abil. See uuring võimaldab selgitada kaebuste (näiteks ülakõhuvalu, iiveldus, oksendamine, neelamishäired) põhjuseid ja leida silmaga nähtavaid haiguslikke muutusi söögitorus, maos või kaksteistsõrmiksooles. Gastroskoopia on täpsem kui röntgenuuring ning võimaldab vajadusel võtta uuringu käigus proovitükke (biopsia), mida hiljem saab mikroskoobiga uurida

ETTEVALMISTUS PROTSEDUURIKS

 • Gastroskoopia läbiviimiseks peab magu olema tühi, seetõttu ei tohi süüa, juua ega suitsetada 6-8 tundi enne uuringut
 • Eemaldatavad hambaproteesid, keeleneedid, huulerõngad jms tuleb enne uuringut ära võtta;
 • Teavitage arsti enne uuringut, kui tarvitate verd vedeldavaid ravimeid (nt aspiriin, sh “südameaspiriin”, marevan, klopidogrel).
 • Võimalusel võtke uuringule kaasa nimekiri tarvitatavatest ravimitest ja nende doosidest.
 • Marevani tarvitamise korral öelge arstile viimane INR vastus.

PROTSEDUURI KIRJELDUS

Uuringu läbiviimiseks palutakse Teil lamada vasakul küljel. Endoskoop viiakse suu kaudu söögitorusse, makku ja kaksteistsõrmiksoolde ning nimetatud organeid õhuga laiendades on võimalik leida haiguslikke muutuseid. Uuring kestab umbes 10-15 minutit ega tekita valu. Uuringu ajal võib olla ebamugavustunne ülakõhus ning tekkida öökimistunne. Samuti võite uuringu ajal tunda ebamugavustunnet kõris, kuid Teie hingamisteed on vabad ja hingamistakistust ei ole.

Vajadusel viiakse uuring läbi narkoosis. Sellisel juhul süstib narkoosiarst Teile enne uuringut veresoonde uinutavat ravimit.

Juhul, kui Teie protseduur toimub üldanesteesias (narkoosis), palun tutvuge eelnevalt ka anesteesia infolehega.

Pärast uuringut:

 • võite Te tunda kerget kurguvalu ja täiskõhutunnet õhu viimise tõttu makku. Enamasti mööduvad kaebused mõne tunni jooksul. Juhul, kui Teie arst ei ole Teid teisiti instrueerinud, võite kohe peale uuringut süüa ja juua.
 • Juhul, kui uuring viidi läbi narkoosis, siis võite peale uuringut tunda narkoosiravimite toimel unisust ning peate jääma 30 – 90 minutiks meditsiinilise jälgimise alla. Sama päeva jooksul ei ole Teil soovitatav juhtida autot, kasutada keerukaid aparaate või tööriistu ega teha tähtsaid otsuseid (allkirjastada juriidilisi dokumente vms).

VÕIMALIKUD GASTROSKOOPIAGA SEOTUD OHUD

Gastroskoopia on ohutu protseduur, tüsistused tekivad harva ja võivad olla järgmised:

 • verejooks proovitükkide võtmise järgselt on enamasti minimaalne ega vaja vereülekandeid või kirurgilist ravi
 • söögitoru või mao seina perforatsioon ehk mulgustuse teke on väga haruldane, kuid vajab kirurgilist ravi.

Kui Teil tekib veel küsimusi gastroskoopia kohta, küsige palun lisateavet oma raviarstilt või õelt. Juhul, kui Teil pärast uuringut tekib tugev kõhuvalu või verejooks, võtke viivitamatult ühendust hädanumbril 112 või pöörduge lähimasse haigla erakorralise meditsiini osakonda.