Vaktsineerimine

COVID-19 viiruse leviku ja haigestumise vähendamiseks on vajalik elanikkonna vaktsineerimine. Mida suurem on vaktsineeritute osakaal, seda väiksem on haiguse levik. Vaktsineerimine ei pööra ühiskonda otsekohe tavaellu tagasi, kuid aitab enamikul inimestest sümptomitega ja raskelt kulgevat COVID-19 viirushaigust vältida.

Kuidas aega broneerida?

Vaktsineerimiseks palume aja broneerida.

Aja saate broneerida kasutades meie online broneeringusüsteemi, helistades lühinumbril 1330 või kirjutades info@confido.ee. Vaktsineerimise aja saab broneerida ka üleriigilises digiregistratuuris.

Kes saavad vaktsineerida?

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 5. eluaastast. Vaktsineerimiseks palume kaasa võtta isikut tõendav dokument! Lisaks vaktsineeritakse Ukrainast pärit sõjapõgenikke - seda teostatakse AINULT aadressil Töökoja 1, Tallinn.

 • Vaktsineerimine lükatakse ajutiselt edasi, kui sul on parajasti kõrge palavik, põed hetkel COVID-19 haigust või oled olnud lähikontaktne.
 • COVID-19 haiguse läbipõdenuid on soovituslik vaktsineerida ühe doosiga 6. kuul pärast tervenemist ning seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks. Ka siis, kui COVID-19 haiguse läbipõdemisest on möödunud rohkem kui 6 kuud, on soovituslik vaktsineerida vaid ühe doosiga pikaajalise kaitse tagamiseks. Läbipõdenutele ei ole teise doosi tegemine vajalik, samuti võib sel juhul olla vaktsiini reaktogeensus kõrgem ja esineda rohkem kõrvaltoimeid. Kui teine doos on siiski väga vajalik (näiteks reisimiseks riiki, kus ei tunnistada ühe doosiga vaktsieerimist), siis võib teha ka teise doosi.

Leia lähim koroonaviiruse testimis- ja vaktsineerimispunkt

  SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine lastele

  Näita vabasid aegasid

  Kuidas toimub vaktsineerimine?

  Confido vaktsineerib lapsi alates 5. eluaastast. Eraldi doosid ja vaktsiinid on ettenähtud kahele vanuserühmale: 5.- 11. a ning 12. – 17. a. Vaktsineerime lapsi Tallinna Vabaduse Väljaku punktis (ilma broneeringuta) ning Tallinna Veerenni tänava Vaktsineerimiskeskuses (vajalik eelbroneering).

  • Olge kohal TÄPSELT määratud vaktsineerimise ajaks. Kui hilinete, siis on sellest mõjutatud ka järgmised patsiendid.
  • Vaktsineerimisele tulles tuleb kanda maski. Tungivalt soovitame ka lapsel maski kanda. Juhul kui tunnete end haigena, palume sellest meile märku anda lühinumbril 1330.
  • Tulge lapsega vaktsineerima ajal, millal ta pole pahur ega väsinud.
  • Vaktsiinisüst tehakse õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks soovitame lapsel riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada.
  • Enne vaktsiinidoosi saamist toimub registreerimine: kontrollitakse dokumente, nõustatakse ja antakse lugemiseks vaktsiini infoleht. Soovi korral võite infolehe koju kaasa võtta.
  • Vaktsiinidoosi saamiseks palume vanemal allkirjastada nõusoleku vormi.
  • Seejärel teostab väljaõppinud õde vaktsineerimise.
  • Arvestage, et pärast vaktsineerimist peab laps veel 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all olema juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema.
  • Võimalusel tehke lapsevanema tõhustusdoos ja lapse esmane vaktsineerimine samal ajal, et vähendada lapse ärevust.

  Palume arvestada, et vaktsineerimise järgselt võivad mõned lapsed kogeda kõrvalnähte. Seega ärge planeerige vaktsineerimise päevaks lapsele füüsilist koormust.

  Millise vaktsiiniga vaktsineeritakse lapsi?

  5-11-aastastele on heaks kiidetud Pfizer/BioNTechi Comirnaty vaktsiin, mida manustatakse selles vanuses lastele täiskasvanutega võrreldes väiksemas koguses (10 µg 30 µg asemel) ja kahe doosina. Vaktsiini teine doos tuleb teha kuus nädalat pärast esimest. Laste vaktsineerimiseks ei kasutata noorukite (12-17) ja täiskasvanutega täpselt sama Pfizeri vaktsiini, vaid tegemist on eraldi selle vanuserühma jaoks pakendatud vaktsiiniga.

  COVID-19 haiguse läbipõdenud lapsi soovitavad Eesti eksperdid vaktsineerida sarnaselt täiskasvanutele ühe doosiga kuue kuu möödumisel tervenemisest.

  Millise vaktsiiniga vaktsineeritakse vanemaid lapsi?

  12-17-aastaste vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTechi Comirnaty või Moderna Spikevax vaktsiini.

  Comirnatyga tõhustusdoose on soovitatav teha vajaduspõhiselt, eeskätt tervisest tulenevatel põhjustel. Tõhustusdoose saab teha vähemalt 3 kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Juhul, kui 12–17-aastane (k.a.) vaktsineerimiskuuri lõpetanu on haigestunud COVID-19 haigusesse, siis võib vajaduse korral tehatõhustusdoosi kuuendal kuul pärast läbipõdemist. Kui esmane vaktsineerimine on tehtud Moderna Spikevax vaktsiiniga, siis võib tõhustusdoosi siiski Comirnatyga teha.

  Miks lapsi COVID-19 vastu vaktsineerida?

  Kuigi lastel on väike võimalus jääda COVID-19 tõttu raskelt haigeks, siis nad siiski:

  • nakatuvad COVID-19 haigust tekitava viirusega
  • levitavad COVID-19 haigust teistele
  • võivad saada nii lühi- kui pikaajalisi komplikatsioone
  • võivad põdeda COVID-19 haigust raskelt

  Vaktsineeritud lapsed saavad turvaliselt käia lasteaias, koolis ja huviringides.

  Vabaduse väljaku punktis ei ole vaja eelnevalt broneeringut teha, peate lihtsalt lapsega kohale minema.

  Lapse vaktsineerimine Alates 5. eluaastast
  TASUTA
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu
  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine lastele

  Otsi vabasid aegasid