Naistele

Haiguste ennetamine ja varajane avastamine aitavad pikendada tervena elatud aastaid ja vähendada haigestumist. Ennetuses on oluline roll nii arstidega konsulteerimisel kui ka uuringutel/analüüsidel, mille abil saab naise tervist jälgida ning õigeaegselt sekkuda.

Tervisekontrolli pakett 45+ naistele

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Üleminekueaga seotud muutused algavad naistel reeglina vanuses üle 45 aasta ning nende osas on mõistlik oma teadmisi täiendada naistearstiga nõu pidades: saada teada, kui kaua peaks rasestumisvastaseid vahendeid kasutama, kas ja mida teha külma ja kuuma hoogudega jne. Vanusega kasvab risk rinnavähi osas ja jätkuvalt on oluline ka emakakaelavähi ennetus. Seoses kehas toimuvate hormonaalsete muutustega on oluline rohkem tähelepanu pöörata südame-veresoonkonna haiguste ja ka näiteks luuhõrenemise ehk osteoporoosi ennetusele.

Väikesest murest võib teadmatuse korral paisuda suur mure. Tervisekontrolli eesmärk on haiguste võimalikult varajane avastamine ja professionaalse nõu andmine terviseriskide ennetamiseks ning hea elukvaliteedi hoidmiseks. See võimaldab ise oma tervisesse panustada ja annab südamerahu.

Millest pakett koosneb?

  • Verenäitajate testimine
    Veresuhkru, hemoglobiini, kolesteroolisisalduse ja teiste näitaja analüüsimine verest, mis võimaldab hinnata naise terviseseisundit ja prognoosida terviseriske. Vereproov: Hemogramm koos 5-osalise leukogrammi ehk valgeverepildiga , Ferritiin, C-reaktiivne valk (kõrgtundlik) Glükoos, Glükohemoglobiin ehk HbA1c, Glükohemoglobiin HbA1c % Alaniini aminotransferaas (ALAT), Kreatiniin, eGFR, Kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH, Kolesterool, LDL-kolesterool, HDL-kolesterool, Triglütseriidid, Vitamiin D (25-OH), Kusihape, Uurea Vitamiin B12
  • Kehakoostise analüüs ja tervisenõustamine
    Uuringu käigus mõõdetakse ja määratakse meditsiinilise analüsaatoriga lihase- ja rasvaprotsent, kehamassiindeks ja mitmed muud väärtused, mis on vajalikud keha terviseseisundi hindamiseks. Loen lähemalt
  • Ultraheliuuring
    Ultraheliuuringu eesmärk on muuta nähtavaks vaagnapõhja, tupe, emakakaela, emaka ja emakaõõne, emakamanuste ning väikese vaagna piirkonna struktuurid ja nende kõrvalekalded. Günekoloogiline ultraheli on oluline uuring hindamaks emaka limaskesta seisundit ja vajadusel määramaks raviprotseduure.
  • Günekoloogiline läbivaatus
    Läbivaatuse raames vaadatakse võimalikke muutuseid suguelundite ja limaskestal ning uuritakse emakakaela, et avastada lööbeid, haavandeid, infektsiooni nähte limaskestal või tupes. Läbivaatusel tehakse papilloomviiruse (HPV) uuring ja PAP-test. Vajadusel soovitame lisaks kolposkoopia uuringut. Läbivaatuse ja uuringute regulaarne tegemine kuni 70. eluaastani on oluline, et varakult avastada vähieelseid seisundeid.
  • Tervisenõustamine
    Tervisenõustaja konsultatsioonil selgitatakse uuringu tulemusi, antakse nõuandeid ja soovitusi kehalisteks treeninguteks ning elustiili puudutavates küsimustes.
  • Naistearsti konsultatsioon
    Naistearst annab nõu üleminekueale iseloomulike tunnuste ja vaevuste vältimiseks, samuti soovitusi üleminekuea toetusravi osas.
  • Raseduse vältimise nõustamine
    Günekoloog tutvustab erinevaid rasestumise vältimise võimalusi ning vahendeid, aidates välja valida sobivaima lahenduse.
  • Rindade kontroll ja koduse kontrollimise õpetus
    Rinnavähk on kõige sagedasem pahaloomuline kasvaja naistel. Olgugi, et haigestumine on sage, on haigus üsna hõlpsalt avastatav ja varases arengujärgus hästi ravitav. Naistearst õpetab, kuidas ja kui tihti ise oma rindu kontrollida ning mida seejuures märgata.
  • Menopausi nõustamine
  • Hormonaalsete muutuste nõustamine
  • Peremeditsiini eriarsti konsultatsioon
  • Tervist toetav teraapia
    Massaaž omal valikul või spetsialisti soovitusel probleemide ja murede leevendamiseks. Valikus on kuni 60 minutiline aroomimassaaž, tselluliidimassaaž või vibroakustiline teraapia lõõgastumiseks, pingete maandamiseks, energia saamiseks, unehäirete või stressi leevendamiseks.
  • Tervisekontrolli kokkuvõte
    Tervisekontrolli tulemuste kokkuvõte koos analüüside vastuste ja soovitustega hea tervise hoidmiseks edastatakse Teie Digitaalsesse Terviselukku 14 tööpäeva jooksul pärast kontrollis käimist. Vajadusel, kui ligipääs Digiloole puudub, saadame kokkuvõtte ka Teie e-kirja aadressile.

Kuidas tervisekontrolli tehakse ja mida on hea teada?

  • Tule tervisekontrolli enne või pärast menstruatsiooni, et arst saaks teha PAP ja HPV-testi.
  • Analüüsid saad anda vahetult enne tervisekontrolli.
  • Kehakoostise analüüs tehakse meditsiinilise analüsaatori abil, millel tuleb mõned minutid paljajalu seista. Paar tundi enne uuringut soovitame mitte süüa.
  • Teraapia lepitakse kokku tervisekontrolli järel või muul Sulle sobivamal päeval.

Paketti ja selles sisalduvaid teenuseid on võimalik kasutada 12 kuu jooksul alates paketi esimesest broneeringu kuupäevast. Pooleli jäänud paketi eest me raha tagasi ei maksa ning teenuseid ümber ei vaheta.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Pakett
340 €
2h 35 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri läbi broneerimisvormi

Broneeri aeg läbi broneerimisvormi EST