Ämmaemand

Ämmaemand on spetsialist, kes pakub abi kogu naise viljaka perioodi vältel – enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil, abistab imetamisel, valmistab ette lapsevanema rolliks, nõustab seksuaalkasvatuse vallas ja pereplaneerimisel ning teeb ennetustööd naistehaiguste valdkonnas.

Vali

Kardiotokograafia uuring (KTG)

Kardiotokograafia uuring ehk KTG annab ülevaate, kuidas tunneb ennast emaüsas kasvav loode, kuidas reageerib emakas loote liigutustele, kuidas reageerib loode emaka toonustele, millise intervalliga käivad emaka toonused, kas loode on aktiivne ja liigutab. Uuringu käigus saame teada, kas sünnitustegevus on alanud, regulaarne või mitte. KTG käigus on võimalik jälgida ema pulssi ja mõõta uuringu vältel ema vererõhku. Uuringut tehakse alates 30. rasedusnädalast lapseootel emadele vastavalt vajadusele ning näidustustele. Enamasti suunab KTG uuringut tegema ämmaemand või naistearst. 

Kuidas toimub KTG monitooring? 

Uuringuks heidab naine kušetile paremale või vasakule küljele pikali. Uuringut teostab ämmaemand, kes kinnitab kummist paeltega emaka ja loote südametoonide anduri naise kõhule. Naine pikutab minimaalselt 20 minutit, et saada adekvaatne vastus. Vajadusel on vaja teha asendi vahetusi ning pikemalt monitoorida. Ämmaemand saab kõrvalekallete korral konsulteerida naistearstiga või suunata naine varakult erakorralisesse vastuvõttu täiendavateks uuringuteks.

KTG uuringule saabumiseks ei ole vaja täiendavalt midagi teha. Naine võib olla söönud ja joonud, ideaalne oleks käia vahetult enne tualetis, sest uuring võtab minimaalselt aega 20 minutit.

Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik ämmaemanda või naistearsti saatekiri.

Kardiotokograafia uuring (KTG) (Haigekassa lepingu raames)
Visiiditasu 5 €
Vajalik saatekiri

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn