Laste- ja perekeskus

Confido Laste- ja Perekeskuses soovime olla toeks eri terviseküsimustes kõikides teie lapse arenguetappides. Meie juures töötavad tippspetsialistid – arstid, õed, ämmaemandad, logopeedid, psühholoogid ja psühhiaatrid, kes on abiks kogu perele nii lapse sünniks valmistumisel kui ka pärast lapse sündi.

Aitame hinnata lapse arengut ja tervisenäitajaid ning vajadusel saame edasi suunata õige spetsialisti juurde. Erinevate terviseprobleemide korral aitavad eriarstid (lastearst, allergoloog, infektsionist, pulmonoloog), pere- ja üldarstid, õed ning lastele spetsialiseerunud spetsialistid (näiteks füsioterapeut, massöör, beebide ujutaja, unenõustaja, kiropraktik).

Vali

Kardiotokograafia uuring (KTG)

Kardiotokograafia uuring ehk KTG annab ülevaate, kuidas tunneb ennast emaüsas kasvav loode, kuidas reageerib emakas loote liigutustele, kuidas reageerib loode emaka toonustele, millise intervalliga käivad emaka toonused, kas loode on aktiivne ja liigutab. Uuringu käigus saame teada, kas sünnitustegevus on alanud, regulaarne või mitte. KTG käigus on võimalik jälgida ema pulssi ja mõõta uuringu vältel ema vererõhku. Uuringut tehakse alates 30. rasedusnädalast lapseootel emadele vastavalt vajadusele ning näidustustele. Enamasti suunab KTG uuringut tegema ämmaemand või naistearst. 

Kuidas toimub KTG monitooring? 

Uuringuks heidab naine kušetile paremale või vasakule küljele pikali. Uuringut teostab ämmaemand, kes kinnitab kummist paeltega emaka ja loote südametoonide anduri naise kõhule. Naine pikutab minimaalselt 20 minutit, et saada adekvaatne vastus. Vajadusel on vaja teha asendi vahetusi ning pikemalt monitoorida. Ämmaemand saab kõrvalekallete korral konsulteerida naistearstiga või suunata naine varakult erakorralisesse vastuvõttu täiendavateks uuringuteks.

KTG uuringule saabumiseks ei ole vaja täiendavalt midagi teha. Naine võib olla söönud ja joonud, ideaalne oleks käia vahetult enne tualetis, sest uuring võtab minimaalselt aega 20 minutit.

Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik ämmaemanda või naistearsti saatekiri.

Kardiotokograafia uuring (KTG) (Haigekassa lepingu raames)
Visiiditasu 5 €
Vajalik saatekiri

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn