Uroloogia

Uroloog tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, samuti neerupealise haiguste kirurgilise raviga. Uroloogi töö hõlmab elu vältel tekkinud haigusi ja ka kaasasündinud arenguhäireid.

Eesnäärme endoskoopiline osaline eemaldamine ehk TURP

Otsi vabasid aegasid

Eesnääre ehk prostata paikneb häbemeluu taga vahetult kusepõie all ja lahkliha peal, ümbritsedes kahe poolkerana kusiti algusosa. Täiskasvanu normaalne eesnääre kaalub umbes 20 grammi, vanuse lisandumisel eesnääre üldjuhul suureneb. Eesnääre koosneb silelihas- ja näärmekoest ning tema ülesanne on toota limajat sekreeti, mis on seemnevedelikule seemnepurske järel kaitsvaks keskkonnaks. Vanemaks saades eesnääre suureneb. See mitte ainult ei kasva suuremaks, vaid kasvab ka sissepoole, mis võib avaldada survet ureetrale ja vähendada uriini väljavoolu. Seetõttu olete tõenäoliselt kogenud mõnda järgmistest sümptomitest:

  • sage urineerimine
  • noktuuria – mitu korda öö jooksul WC-s käimine
  • tunne, et põis ei tühjene täielikult

TURP ehk transuretraalne eesnäärme resektsioon on üks levinumaid väheinvasiivseid kirurgilisi ravimeetodeid, kus kusiti kaudu viiakse eesnäärme piirkonda spetsiaalne kaameraga instrument resektoskoop, mille abil eemaldatakse osa suurenenud eesnäärmekoest, mis takistab urineerimist.

TURP ei muuda Teid kuidagi vähem mehelikuks. Seksuaalelu saate jätkata 6 nädalat pärast operatsiooni. Üheks oluliseks operatsiooni kõrvalmõjuks on retrograadne ejakulatsioon. Kuna läbipääsu on suurendatud, ei voola sperma enam kehast välja. Selle asemel voolab see põide ja väljub urineerimisel – see tähendab, et Te ei saa operatsiooni järgselt enam lapsi.

Operatsiooni võib teostada regionaalanesteesias või üldanesteesias.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Uroloogi vastuvõtt
Eelneb operatsioonile
130 €
30 min
Eesnäärme endoskoopiline osaline eemaldamine
Alates 2500 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses