Narkoosis uuringud

Teie mugavust silmas pidades, teostame Confidos mõningaid levinumaid uuringuid ka narkoosis. Sellisel juhul uinutab narkoosiarst Teid enne uuringut ning peale uuringut tuleb veeta mõned tunnid päevaraviosakonnas jälgimisel.

Uuringu broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne uuringut tutvuge palun uuringule/ operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

    Tsüstoskoopia

    Tsüstoskoopia on uuring, kus spetsiaalse kaameraga instrumendi abil uuritakse kusepõie ja kusiti limaskesta võimalike haiguslike muutuste tuvastamiseks. Uuringut teostab selleks spetsiaalselt koolitatud arst, kes on reeglina uroloog. Enne uuringut võite normaalselt süüa ja juua. Tsüstoskoopia ise kestab reeglina kuni 15 minutit ja koos ettevalmistusega kokku umbes pool tundi. Uuringu käigus tuimestatakse kusiti esmalt spetsiaalse geeliga ning seejärel viiakse tsüstoskoop kusiti kaudu kusepõide. Põis täidetakse steriilse vedelikuga, et limaskestasid paremini näha. Vajadusel võetakse uuringu käigus koeproove. Meestel võib uuringu talumine olla ebameeldivam seoses pikema kusitiga. Samuti võib neil uuringut raskendada suurenenud eesnääre. Tsüstoskoopia lõppedes põis tühjendatakse. Uuringu ajal on oluline püüda lõdvestuda ja hingata rahulikult. Pärast uuringut saate jätkata tavapärast igapäevaelu. 1-2 päeva jooksul võib esineda sagenenud urineerimist, kipitust ja verist uriini. Esimese ööpäeva jooksul pärast tsüstoskoopiat on soovitatav tarbida tavalisest enam vedelikke. Tsüstoskoopia on reeglina hästi talutav protseduur ja tõsiseid tüsistusi esineb väga harva.

    Seda teenust osutame

    Confido Meditsiinikeskus
    Veerenni 51, Tallinn