Uuringud ja protseduurid

Tsüstoskoopia

Otsi vabasid aegasid

Tsüstoskoopia on endoskoopiline põieuuring, mis võimaldab uurida kusepõie ja kusiti limaskesta, kasutades spetsiaalset instrumenti, mida nimetatakse tsüstoskoobiks või fiibertsüstoskoobiks. Vajadusel on uuringu ajal võimalik võtta limaskestast proovitükke histoloogiliseks uuringuks.

Näidustused

• kusiti ja kusepõie haiguste diagnoosimine

• ravi efektiivsuse hindamine

• võõrkehade eemaldamine

• vähkkasvaja kartus

• hematuuria (veri uriinis)

Tsüstoskoopia ise kestab reeglina kuni 15 minutit ja koos ettevalmistusega kokku umbes pool tundi. Uuringu käigus tuimestatakse kusiti esmalt spetsiaalse geeliga ning seejärel viiakse tsüstoskoop kusiti kaudu kusepõide. Põis täidetakse steriilse vedelikuga, et limaskestasid paremini näha. Vajadusel võetakse uuringu käigus koeproove.

Meestel võib uuringu talumine olla ebameeldivam seoses pikema kusitiga. Samuti võib neil uuringut raskendada suurenenud eesnääre. Confidos on võimalik teostada tsüstoskoopia uuringut ka üldanesteesias ehk narkoosis, mis teeb kogu protseduuri patsiendi jaoks mugavamaks.

Tsüstoskoopia lõppedes põis tühjendatakse.

Pärast uuringut saate jätkata tavapärast igapäevaelu. 1-2 päeva jooksul võib esineda sagenenud urineerimist, kipitust ja verist uriini. Esimese ööpäeva jooksul pärast tsüstoskoopiat on soovitatav tarbida tavalisest enam vedelikke. Tsüstoskoopia on reeglina hästi talutav protseduur ja tõsiseid tüsistusi esineb väga harva.

Tüstoskoopia uuringu vajaduse ning uuringu tulemuste põhise ravi määrab teie raviarst. Alusta oma raviteekonda uroloogi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Uroloogi ja õe vastuvõtt
130 €
Ureetrotsüstoskoopia uuring
(narkoosis)
Hind alates 700 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses