Pediaatria

Pediaater ehk lastearst tegeleb igas vanuses laste ja kuni 18-aastaste noorukite haiguste ennetamise, diagnoosimise ja raviga. Lastearstid teevad koostööd mitmete valdkondade spetsialistidega ning vajadusel suunavad lapse sobiliku (eri)arsti poole. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse lastearsti vastuvõtule: lastehaigused, probleemid lapse arengus, vastsündinu sõeluuringud, lapse vaktsineerimine.

Confidos töötavad mitmed lastele keskendunud spetsialistid ja arstid: eripedagoog-nõustaja, laste pulmonoloog-allergoloog, laste neuroloog, laste psühhiaater, lasteõde ja füsioterapeut.

Lastearsti tasulisele vastuvõtule saab pöörduda ilma saatekirjata. Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Lastearsti ehk pediaatri vastuvõtt

Otsi vabasid aegasid

Pediaater ehk lastearst tegeleb igas vanuses laste ja kuni 18-aastaste noorukite haiguste ennetamise, diagnoosimise ja raviga. Vajadusel suunab lastearst vajalikele analüüsidele ja uuringutele või veel mõne muu eriala spetsialisti juurde konsultatsioonile.

NB! Vastuvõtule palume ägeda haiguse sümptomitega (palavik ja/ või ülemiste hingamisteede ägeda nakkuse tunnused) mitte tulla. Ägedalt haige lapsega soovitame pöörduda üld- või perearsti vastuvõtule.

Sõltuvalt tervisemurest on võimalik pöörduda järgmiste erialaspetsialistide poole:

  • lastearst
  • lasteinfektsionist
  • lastepulmonoloog
  • lasteallergoloog

Lasteinfektsionist ehk laste nakkushaiguste arst tegeleb nakkushaigustealase nõustamise, diagnoosimise, jälgimise ja raviga. Laste nakkushaiguste arsti poole võib pöörduda, kui lapsel on äge soolenakkus (näiteks salmonelloos, kampülobakterioos, shigelloos, jersinioos, rotaviirusenteriit), äge hingamisteede viirusnakkus (näiteks paragripiviirus, adenoviirus, RS-viirus, rinoviirus, koroonaviirus), lööbeline nakkushaigus (näiteks ahvirõuged, enteroviirus, tuulerõuged, sügelised), neuroinfektsioon (näiteks puukentsefaliit, puukborrelioos), kuseteede nakkushaigus, viiruslik hepatiit (A-hepatiit, B-hepatiit, C-hepatiit).

Lastearst-pulmonoloog tegeleb kopsu- ja hingamisteede haiguste diagnostika ja raviga, annab eksperthinnangu diagnoosile ja raviplaanile, teostab krooniliste haiguste (näiteks astma) regulaarset jälgimist ja kontrolli ning selgitab ennetusmeetodeid ja ravivõimalusi.

Lastearst-allergoloog ravib ja nõustab lapsi, kellel on allergilisi kaebuseid või kellel on juba diagnoositud astma või allergia. Lasteallergoloogi poole võib pöörduda lapsel esineva allergilise nohu, toiduallergia, allergiliste nahahaiguste ja teiste krooniliste ning korduvatehingamisteede haiguste korral. Tihtipeale suunab arst allergia selgitamiseks lapse erinevatele testidele (näiteks allergeenivastaste antikehade testid verest, nahatorketestid või spiromeetria), mis ei sisaldu vastuvõtu hinnas.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

Hind

Tallinn
Hind
Kestus kuni
Lastearsti konsultatsioon
90 €
40 minutit
Lastearsti konsultatsioon (korduv)
60 €
30 minutit
Lastearst-allergoloogi konsultatsioon
90 €
40 min
Lastearst-pulmonoloogi konsultatsioon
90 €
40 min
Tartu
Hind
Kestus kuni
Lastearsti konsultatsioon
70 €
30 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses