vaimne tervis psühholoog psühhiaater vaimse tervise õde ärevus depressioon stress vaimne pinge psüühika käitumishäired ADHD dementsus rahustid neuropsühholoog suhtekriis kurnatus halb meeleolu

Psühholoog

Confidos töötavad psühholoogid, kliinilised psühholoogid ja neuropsühholoogid. Psühholoogid tegelevad vaimse tervise probleemide tekke ennetamise, psühholoogilise heaolu ja eneseteostuse toetamisega ning psühholoogilise nõustamisega. Kliinilised psühholoogid tegelevad psüühika- ja psüühikahäirete hindamise ja raviga, kasutades erinevaid testimis- ja psühhoteraapiameetodeid. Neuropsühholoogid tegelevad ajutegevuse ja inimese käitumise vaheliste seoste uurimise, samuti ajukahjustusega kaasnevate häirete ja neuropsühhiaatriliste häirete diagnostika ja raviga.

Vali

Mäluhäirete hindamine ja ravi

Näita vabasid aegasid

Confido mälukabineti spetsialistide vastuvõtule on oodatud keskealised ja vanemad inimesed, kes on muutunud hajameelseks ja hakanud sagedasti unustama, kellel on raskusi sõnade meenutamisel ja tavapäraste ja tuttavate tegevuste sooritamisel või esinevad mõned muud kognitiivsed raskused.

Meie meeskond koosneb kliinilisest neuropsühholoogist, mäluhäiretele spetsialiseerunud neuroloogist ning vajadusel kaasatakse raviprotsessi psühhiaater või mõni muu eriarst.

Sageli on mäluprobleemide põhjuseks näiteks meeleolu- ja ärevushäired, ainevahetuslikud häired, infektsioonid ning mitte mõni algav neurodegeneratiivne haigus. Sellisel juhul on mäluhäired tagasipöörduvad ja ravitavad. Ka neurodegeneratiivsete haiguste (nt Alzheimeri tõbi) puhul on oluline roll õigeaegsel sekkumisel, et pikendada patsiendi iseseisvat toimetulekut. Neurodegeneratiivsete häiretega võivad sageli kaasuda ka psüühikahäired: depressioon, unehäired, käitumishäired või psühhootiline sümptomaatika, mis vajab psühhiaatrilist sekkumist.

Kõigepealt soovitame mäluhäirega inimestel pöörduda Confido neuropsühholoogi vastuvõtule, kus viiakse läbi esmane hindamine ja vajadusel suunatakse inimene edasi neuroloogi või psühhiaatri konsultatsioonile.

Eriarst võib määrata erinevaid uuringuid (nt vereanalüüsid, aju visualiseeriv uuring või kognitiivsete funktsiooni uuring), mille tulemusel jõutakse diagnoosini ning seejärgselt määratakse patsiendile ravi. Sageli on soovituslik käia korduval neuropsühholoogi konsultatsioonil, et soodustada haigusega toimetulemist.

Neuropsühholoogi konsultatsioonile on oodatud ka juba väljakujunenud dementsussündroomiga inimeste lähedased, kellele anname nõu, kuidas tulla toime omakse raske haigusega. Õige diagnoos ja sellejärgsed sekkumised võimaldavad neurodegeneratiivse haigusega inimese elukvaliteeti märkimisväärselt parandada.

Mäluhäirete hindamine ja ravi
100 €
60 min

Seda teenust osutame

Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Broneeri aeg online’is

Teenus: Mäluhäirete hindamine ja ravi

Otsi vabasid aegasid