Kubitaalkanali sündroomi kirurgiline ravi

Kubitaalkanali sündroom on üks levinumaid neuropaatia tüüpe, mis mõjutab ülajäsemeid. Seda esineb ligikaudu 13 korda harvem kui karpaalkanali sündroomi. Küünarnuki sisepinnal asub luukühm (mediaalne põndapealis), millest kulgeb läbi ulnaarnärv (küünarnärv). Selle sündroomi korral surutakse, kokkusurutakse ja ärritatakse tavaliselt ulnaarnärvi küünarnuki mediaalse epikondüüli taga. Küünarnärv mõjutab väikese sõrme, osaliselt neljanda sõrme ning osa sõrmede kõõluste, sidemete ja lihaste tööd.

Kubitaalkanali sündroomi sümptomid

Selle sündroomi korral tunnevad patsiendid sageli neljanda ja viienda sõrme tuimust, surinat ning võib esineda ka põletav või kipitav tunne. Sümptomeid võib sageli esile kutsuda küünarnuki painutamine või sellele toetumine, samuti käe pikka aega painutatud asendis hoidmine. Raskematel juhtudel võib kannatada ka käe haardejõudlus.

Kubitaalkanali sündroomi ravi

Küünarnärvi kompressiooni korral ei ole süstid ega ortoosid tavaliselt näidustatud. Selle asemel soovitatakse patsientidel vältida küünarvart koormavaid tegevusi, näiteks pikaajalist küünarnuki painutamist.

Raskematel juhtudel suunatakse patsiendid tavaliselt neurokirurgi vastuvõtule. Kiire suunamine on eriti oluline, kui esineb lihaste kõhetumist või pidevat tuimust piirkonnas, mis oluliselt mõjutab käe funktsioone. Kubitaalkanali sündroomi raviks võib olla vajalik kirurgiline lähenemine. Operatsiooni käigus vabastatakse närv teda survestavatest kudedest, võimaldades närvil oma funktsioon taastada. Kubitaalkanali sündroomi diagnoosi ja ravi määrab teie arst. Oma teekonda alusta neurokirurgi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kubitaalkanali avamine
Alates 800 €
Neurokirurgi vastuvõtt
150 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses