Kõrva-nina-kurguhaigused

Ninakarbikute vähendamine (üks karbik)

Otsi vabasid aegasid

Pidev ninakinnisus võib tekkida erinevatest põhjustest, millest üks on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku tehnika (RFTA) abil on võimalik suurenenud ninakarbiku mahtu vähendada ning leevendada seeläbi ninakinnisuse sümptomeid. Protseduur teostatakse tavaliselt ambulatoorse vastuvõtu käigus kohaliku tuimastusega.

Protseduuriks valmistumine

Ninakarbikute protseduur ei vaja erilist eelnevat patsiendipoolset valmistumist. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus selleks eelnevalt kokkulepitud ajal. Protseduuri päeval võite süüa ja juua.

Protseduuri kulg

Nina limaskestad tuimestatakse esmalt paikse tuimastava ravimiga ning seejärel süstitakse tuimestavat ravimit ka nina limaskesta alla. Ninakarbikut töödeldakse spetsiaalse RF-elektroodi abil.

Esimestel nädalatel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina süveneb, see on tingitud kudede tursest. Võib esineda kerget nina veritsust, valulikkust ning limaskestadele tekivad koorikuid. Oluline on ninahooldus – nina tuleb loputada soolaveelahusega ja kasutada ninaõli või -salvi. Valu vastu võib vajadusel kasutada käsimüügist saadavaid valuvaigistavaid preparaate. Esimese 3 päeva jooksul peale protseduuri tuleb vältida suurt füüsilist koormust, saunas käimist ja muid tegevusi, mis võivad põhjustada kehatemperatuuri tõusu.

Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik efekt on tajutav umbes 4 nädalat peale selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina-, kõrva-, kurguarst teid järelkontrolli.

Võimalikud komplikatsioonid

Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute protseduuri puhul harva.

Viivitamatult tuleb pöörduda Confido Meditsiinikeskuse või mõne muu erakorralist abi võimaldava tervishoiuasutuse poole järgnevatel juhtudel, kui:

  • Tõuseb palavik üle 38 kraadi.
  • Tekib ninaverejooks, mis ei lõppe koduste vahendite abil 10-15 minuti jooksul.
  • Ninast tuleb mädast eritist.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Ninakarbikute kõrvetamine (üks karbik)
Hind alates 280 €
Eriarsti vastuvõtt
100 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses