Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Kõrva-nina-kurguhaiguste kirurgia

Kõrva-, nina-, kurguhaiguste kirurgias teostame nii konservatiivset kui operatiivset ravi. Teostame nii adenoidide ja kurgumandlite eemaldamisi, ninaseina plastilisi operatsioone üldnarkoosis kui ka kõrvalestaplastikat. Meie juurde on oodatud ka lapsed ja noorukid.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Ninakarbikute vähendamine (üks karbik)

  Näita vabasid aegasid

  Pidev ninakinnisus võib tekkida erinevatest põhjustest, millest üks on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku tehnika (RFTA) abil on võimalik suurenenud ninakarbiku mahtu vähendada ning leevendada seeläbi ninakinnisuse sümptomeid. Protseduur teostatakse tavaliselt ambulatoorse vastuvõtu käigus kohaliku tuimastusega.

  Protseduuriks valmistumine

  Ninakarbikute protseduur ei vaja erilist eelnevat patsiendipoolset valmistumist. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus selleks eelnevalt kokkulepitud ajal. Protseduuri päeval võite süüa ja juua. 

  Protseduuri kulg

  Nina limaskestad tuimestatakse esmalt paikse tuimastava ravimiga ning seejärel süstitakse tuimestavat ravimit ka nina limaskesta alla. Ninakarbikut töödeldakse spetsiaalse RF-elektroodi abil.

  Esimestel nädalatel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina süveneb, see on tingitud kudede tursest. Võib esineda kerget nina veritsust, valulikkust ning limaskestadele tekivad koorikuid. Oluline on ninahooldus – nina tuleb loputada soolaveelahusega ja kasutada ninaõli või -salvi. Valu vastu võib vajadusel kasutada käsimüügist saadavaid valuvaigistavaid preparaate. Esimese 3 päeva jooksul peale protseduuri tuleb vältida suurt füüsilist koormust, saunas käimist ja muid tegevusi, mis võivad põhjustada kehatemperatuuri tõusu. 

  Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik efekt on tajutav umbes 4 nädalat peale selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina-, kõrva-, kurguarst teid järelkontrolli.

  Võimalikud komplikatsioonid

  Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute protseduuri puhul harva.

  Viivitamatult tuleb pöörduda Confido Meditsiinikeskuse või mõne muu erakorralist abi võimaldava tervishoiuasutuse poole järgnevatel juhtudel, kui:

  • Tõuseb palavik üle 38 kraadi.
  • Tekib ninaverejooks, mis ei lõppe koduste vahendite abil 10-15 minuti jooksul.
  • Ninast tuleb mädast eritist.
  Ninakarbikute kõrvetamine (üks karbik)
  Hind alates 280 €
  Eriarsti vastuvõtt
  100 €
  30min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Ninakarbikute vähendamine (üks karbik)

  Otsi vabasid aegasid