Kõrva-nina-kurguhaiguste kirurgia

Kõrva-, nina-, kurguhaiguste kirurgias teostame nii konservatiivset kui operatiivset ravi. Teostame nii adenoidide ja kurgumandlite eemaldamisi, ninaseina plastilisi operatsioone üldnarkoosis kui ka kõrvalestaplastikat. Meie juurde on oodatud ka lapsed ja noorukid.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Ninakarbikute kõrvetamine (üks karbik)

  Näita vabasid aegasid

  Protseduuri vajadus

  Krooniline ninakinnisus võib tekkida erinevatest põhjustest, millest üks on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku ablatsiooni (RFTA) abil on võimalik ravida suurenenud ninakarbikuid ning seeläbi vähendada ninakinnisuse sümptomeid. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus. Protseduuri võib teile soovitada Confido Meditsiinikeskuse või ka mujal tegutsev nina-, kõrva- kurguarst.

  Protseduuriks valmistumine

  Ninakarbikute ablatsioon ei vaja erilist eelnevat patsiendipoolset valmistumist. Protseduur teostatakse ambulatoorse vastuvõtu käigus selleks eelnevalt kokkulepitud ajal. Protseduuri päeval võite süüa ja juua. Protseduuri järgselt jälgitakse teid kliinikus vajadusel 1-2 tunni jooksul.

  Protseduuri kulg

  Nina limaskestad tuimestatakse esmalt paikse tuimestava ravimiga ning seejärel süstitakse tuimestavat ravimit ka nina limaskesta alla. Ninakarbikut töödeldakse spetsiaalse RF-elektroodi abil, mis kuumutab kudesid. Protseduuri järgselt ei jäeta ninna tampoone või muid võõrkehi.

  Esimestel nädalatel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina halveneb tingituna kudede tursest. Võib esineda kerget nina veritsust, valulikkust ning limaskestadele tuleb koorikuid. Nina võib loputada füsioloogilise lahusega. Valu vastu võib vajadusel võtta käsimüügist saadavaid valuvaigistavaid preparaate. Esimese 2 päeva jooksul pärast protseduuri tuleb vältida suurt füüsilist koormust, saunas käimist ja muid tegevusi, mis võivad põhjustada kehatemperatuuri tõusu. Kasutage nina niisutavaid õlipreparaate vähemalt 2 nädala jooksul pärast protseduuri.

  Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik kasu on reeglina tunda paar kuud pärast selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina-, kõrva-, kurguarst teid järelkontrolli.

  Võimalikud komplikatsioonid

  Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute koblatsiooni puhul harva.

  Viivitamatult tuleb pöörduda Confido Meditsiinikeskuse või mõne muu erakorralist abi võimaldava tervishoiuasutuse poole järgnevatel juhtudel:

  • Palavik üle 38 kraadi
  • Ninaverejooks, mis ei lõppe koduste vahendite abil 10-15 minuti jooksul
  • Ninast tuleb mädast eritist
  Ninakarbikute kõrvetamine (üks karbik)
  Hind alates 260 €
  Kirurgi vastuvõtt
  100 €
  30min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Ninakarbikute kõrvetamine (üks karbik)

  Otsi vabasid aegasid

  Küsige lisainfot

  Kui teil on küsimusi operatsiooni kohta või teate, millist operatsiooni vajate siis palume meiega ühendust võtta.