Tervisekontroll, protseduurid

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Südame ultraheli (ehhokardiograafia)

  Näita vabasid aegasid

  Ehhokardiograafia ehk südame ultraheli on rindkere pinnalt teostatav südame(töö) uuring, mis võimaldab hinnata südameõõnte ja -kambrite suurust, südameklappide funktsiooni, vasema vatsakese töövõimet ja südamelihase kokkutõmbevõimet, infarktikoldeid ja isheemilisi kahjustusi südamelihase erinevates piirkondades, trombide olemasolu südameõõntes, samuti vererõhust tingitud muutusi südames.

  Uuringu abil saab diagnoosida (kaasasündinud) südamerikkeid, infarktiarmi esinemist, ulatust ja asetust, samuti vedeliku leidumist ja sellest tekkinud tüsistusi südamepaunas.

  Ehhokardiograafia on ka abiks proteesklappide, südamesiseste trombide jms täpsemal jälgimisel.

  Uuringu vajaduse otsustab kardioloog oma konsultatsioonil. Uuringule võib suunata ka perearst, kelle saatekirja alusel ultraheli teostame. Perearsti suunamisega on uuring tasuta. Uuringu eest tasub Sind suunanud perearst haigekassa kaudu.

  NB! Uuringu võib broneerida ka omal soovil, aga sel juhul tuleb pärast uuringut kindlasti broneerida lisaks kardioloogi aeg, et uuringutulemusi tõlgendada.

  Kuidas uuringut tehakse?

  • Enne uuringut võib süüa-juua nagu tavaliselt ning võtta oma igapäevaseid ravimeid
  • Uuring on valutu
  • Ehhokradiograafia ajal tuleb lamada selili või vasakul küljel
  • Uuringuseadme andur paigutatakse rindkerele

  Võimalusel kaasa võtta eelnevate südame ultraheli uuringute vastused, operatsioonide kirjeldused.

  Kui teil on perearsti saatekiri, palun broneerige aeg telefoni teel 1330 või kirjutades info@confido.ee ning andke saatekirjast teenindajale teada. Perearsti saatekirjaga on südame ultraheli (ehhokardiograafia) teile tasuta. Uuringu eest tasub teid suunanud perearst haigekassa kaudu.

  Uuringutulemusi hindab uuringule suunanud arst. Saatekirja puudumisel soovitame uuringutulemuste tõlgendamiseks broneerida aeg arsti kaugkonsultatsioonile.

  Südame ultraheli
  140 €
  40 minutit
  Südame ultraheli (Tartu Raatuse kliinik)
  130 €
  30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  6. korrus, Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Südame ultraheli (ehhokardiograafia)

  Otsi vabasid aegasid