- Konsultatsioonid 2
-
Operatsioonid 17
- Alajäseme korrigeeriv osteotoomia
- Artroskoopiline meniski resektsioon või vabakeha eemaldmine
- Artroskoopiline puusaliigese operatsioon
- Kõõlusetupepõletiku ehk tenosünoviidi kirurgiline ravi
- Liigesepunktsioon ja liigestesisesed süstid
- Liigesesisene Synvisc süstimine
- Meniski implantatsioon
- Õla-, põlve-, randme-, hüppeliigese liigesstruktuuride terviklikkuse taastamine artroskoopilisel või miniartrotoomia meetodil
- Peopesa sidekirme fibromatoosi ehk Dupuytreni operatsioon
- Perifeersete närvide tunnelsündroomide operatiivne dekompressioon
- Plastiline operatsioon kõõlusel või lihasel
- Põlve-, puusa-, õla- ja sõrmede endoprotees
- Reumaatilise labakäe ja labajala deformatsioonide kirurgiline ravi
- Revisioonoperatsioon liigesstruktuuride terviklikkuse taastamiseks artroskoopilisel või miniartrotoomia meetodil
- Varbanuki eemaldamine ehk hallux valguse või haamervarba operatsioon või varba amputatsioon
- Varbanuki ehk hallux valguse operatsioon pöiavõlvi ja labajala korrektsiooniga
- Võõrkeha/implantaadi eemaldamine liigesest või luust
Põlve-, puusa-, õla- ja sõrmede endoprotees
Artroos on valulik liigeseid väärastav moondav haigus, mis võib põhjustada invaliidistumist. Suurte liigeste artrootilised vaevused on üheks sagedamini esinevaks ortopeediliseks probleemiks hilisemas keskeas ja eakatel inimestel. Ajapikku liigese liikuvus väheneb, kuju muutub ning liigutused hakkavad põhjustavama valu.
Artrootiliste kaebuste puhul määratakse patsiendile esmalt alati medikamentoosne ravi st. ravimite võtmine, millele lisanduvad elurežiimi muutmine, ravivõimlemine, liigeste koormuste piiramine. Selliste võtetega õnnestub sageli kaebusi vähendada või neist isegi täielikult vabaneda.
Sageli esineb aga olukordi, kus eelkirjeldatud raviviisiga tulemusi ei saavutata – näiteks siis, kui liigesed on juba deformeerunud – või osutub selline ravi väheefektiivseks. Sellisel juhul tuleb kõne alla kirurgiline ravi – suurte liigeste puhul kaasajal liigese täielik endoproteesimine. Täielik endoproteesimine tähendab (mõlema liigese poole) moondunud liigese eemaldamist ja asendamist tehismaterjalist (enamasti metallist ja erilisest polüetüleenplastikust) liigesega. Kõige sagedamini endoproteesitakse puusa- ja põlveliigest. Tehisliiges kinnitatakse luu külge ning seejärel taastatakse liigese abiaparaat ehk lihased.
Liigese proteesimise näidustusteks on piiratud liikuvus, liigese deformeerumine, valu, kaasasündinud liigese väärareng, teatud liigesesisesed murrud. Kaasajal, kus meditsiini peamine suund on maksimaalse elukvaliteedi tagamine, on kõige olulisemaks liigese proteesimise näidustuseks traditsioonilistele ravivahenditele (valuvaigistid) mittealluv valu. Lõpliku otsuse liigese proteesimiseks teeb ortopeed haige läbivaatuse, uuringute ja analüüside alusel.
Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku sinu raviplaani.
Asukohad
BRONEERIMINE
Hind
Puusaliigese tsemendiga endoprotees
Puusaliigese tsemendivaba (või hübriid-) endoprotees
Põlveliigese endoprotees
Ortopeedi konsultatsioon
Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.