Põlve-, puusa-, õla- ja sõrmede endoprotees

Artroos on valulik liigeseid väärastav moondav haigus, mis võib põhjustada invaliidistumist. Suurte liigeste artrootilised vaevused on üheks sagedamini esinevaks ortopeediliseks probleemiks hilisemas keskeas ja eakatel inimestel. Ajapikku liigese liikuvus väheneb, kuju muutub ning liigutused hakkavad põhjustavama valu.

Artrootiliste kaebuste puhul määratakse patsiendile esmalt alati medikamentoosne ravi st. ravimite võtmine, millele lisanduvad elurežiimi muutmine, ravivõimlemine, liigeste koormuste piiramine. Selliste võtetega õnnestub sageli kaebusi vähendada või neist isegi täielikult vabaneda.

Sageli esineb aga olukordi, kus eelkirjeldatud raviviisiga tulemusi ei saavutata – näiteks siis, kui liigesed on juba deformeerunud – või osutub selline ravi väheefektiivseks. Sellisel juhul tuleb kõne alla kirurgiline ravi – suurte liigeste puhul kaasajal liigese täielik endoproteesimine. Täielik endoproteesimine tähendab (mõlema liigese poole) moondunud liigese eemaldamist ja asendamist tehismaterjalist (enamasti metallist ja erilisest polüetüleenplastikust) liigesega. Kõige sagedamini endoproteesitakse puusa- ja põlveliigest. Tehisliiges kinnitatakse luu külge ning seejärel taastatakse liigese abiaparaat ehk lihased.

Liigese proteesimise näidustusteks on piiratud liikuvus, liigese deformeerumine, valu, kaasasündinud liigese väärareng, teatud liigesesisesed murrud. Kaasajal, kus meditsiini peamine suund on maksimaalse elukvaliteedi tagamine, on kõige olulisemaks liigese proteesimise näidustuseks traditsioonilistele ravivahenditele (valuvaigistid) mittealluv valu. Lõpliku otsuse liigese proteesimiseks teeb ortopeed haige läbivaatuse, uuringute ja analüüside alusel.

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku sinu raviplaani.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Puusaliigese tsemendiga endoprotees
alates 6450 €
Puusaliigese tsemendivaba (või hübriid-) endoprotees
alates 7450 €
Põlveliigese endoprotees
alates 7900 €
Ortopeedi konsultatsioon
110 €
20 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.