Ortopeediline kirurgia

Confidos osutame läbi oma grupi ettevõtte Ortopeedia Arstid AS ortopeedilisi teenuseid – liigeste endoproteesimine (puus, põlv, õlg, sõrmed), spordivigastuste ravi, jalalaba kirurgia, põlve-, puusa- ja õla artroskoopia ning käe- ja randmekirurgia.

Ortopeediline kirurgia

Confidos osutame läbi oma grupi ettevõtte Ortopeedia Arstid AS ortopeedilisi teenuseid – liigeste endoproteesimine (puus, põlv, õlg, sõrmed), spordivigastuste ravi, jalalaba kirurgia, põlve-, puusa- ja õla artroskoopia ning käe- ja randmekirurgia. Ortopeedilisi operatsiooone viiakse läbi kas ambulatoorselt (sh päevakirurgiliselt) või statsionaarselt.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 6067747. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

Põlve-, puusa-, õla- ja sõrmede endoprotees

Artroos on valulik liigeseid väärastav moondav haigus, mis võib põhjustada invaliidistumist. Suurte liigeste artrootilised vaevused on üheks sagedamini esinevaks ortopeediliseks probleemiks hilisemas keskeas ja eakatel inimestel. Ajapikku liigese liikuvus väheneb, kuju muutub ning liigutused hakkavad põhjustavama valu.

Artrootiliste kaebuste puhul määratakse patsiendile esmalt alati medikamentoosne ravi st. ravimite võtmine, millele lisanduvad elurežiimi muutmine, ravivõimlemine, liigeste koormuste piiramine. Selliste võtetega õnnestub sageli kaebusi vähendada või neist isegi täielikult vabaneda.

Sageli esineb aga olukordi, kus eelkirjeldatud raviviisiga tulemusi ei saavutata – näiteks siis, kui liigesed on juba deformeerunud – või osutub selline ravi väheefektiivseks. Sellisel juhul tuleb kõne alla kirurgiline ravi – suurte liigeste puhul kaasajal liigese täielik endoproteesimine. Täielik endoproteesimine tähendab (mõlema liigese poole) moondunud liigese eemaldamist ja asendamist tehismaterjalist (enamasti metallist ja erilisest polüetüleenplastikust) liigesega. Kõige sagedamini endoproteesitakse puusa- ja põlveliigest. Tehisliiges kinnitatakse luu külge ning seejärel taastatakse liigese abiaparaat ehk lihased.

Liigese proteesimise näidustusteks on piiratud liikuvus, liigese deformeerumine, valu, kaasasündinud liigese väärareng, teatud liigesesisesed murrud. Kaasajal, kus meditsiini peamine suund on maksimaalse elukvaliteedi tagamine, on kõige olulisemaks liigese proteesimise näidustuseks traditsioonilistele ravivahenditele (valuvaigistid) mittealluv valu. Lõpliku otsuse liigese proteesimiseks teeb ortopeed haige läbivaatuse, uuringute ja analüüside alusel.

Confidos osutame ortopeedilisi operatsioone läbi oma grupi ettevõtte Ortopeedia Arstid AS. Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku sinu raviplaani. Broneeri aeg eriarstile või helista lühinumbril 1330.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Ortopeediakirurgi vastuvõtt
90 €
20 min
Puusaliigese tsemendiga endoprotees
alates 4990 €
Puusaliigese tsemendivaba (või hübriid-) endoprotees
alates 5850 €
Põlveliigese endoprotees
alates 6350 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.