Veenilaiendite eemaldamise operatsioon

Otsi vabasid aegasid

Veenilaiendite eemaldamise operatsioon
Veenilaiendid on meditsiiniline seisund, kus veenid laienevad ja muutuvad kumeraks ning sageli nähtavaks nahapinnal. Enamasti esinevad veenilaiendid jalgadel ja põhjuseks on veeniklappide düsfunktsioon.

Tavaliselt aitavad veeniklapid verel ühes suunas voolata, tagades vereringe südamesse. Kui need klapid ei sulgu korralikult, võimaldavad nad vere tagasivoolu veenidesse ning veenid laienevad ja venivad, moodustades veenilaiendeid.

Veenilaiendite esmasteks sümptomiteks on nahalt nähtavad sinakad kapillaarid või veenid ning jalgade väsimus. Samuti võivad veenilaiendid sealhulgas jalgade raskustunne, valu, turse, sügelus ja krambid. Samuti võivad veenilaiendid põhjustada esteetilisi murekohti, kuna need on sageli selgelt nähtavad nahapinnal.
Veenilaiendite tekkeks on mitmeid riskifaktorid nagu:
• geneetiline eelsoodumus
• vanus
• sugu (naised on sellele vastuvõtlikumad)
• ülekaal
• istuv eluviis
• rasedus
• pikk seismine või istumine

Enamasti ei kujuta veenilaiendid ohtu tervisele, kuid rasketel juhtudel võivad need põhjustada tüsistusi, nagu tromboos ehk verehüübe teke veenis. Ravi võib hõlmata elustiilimuutusi, kompressioonsukkade kasutamist, skleroteraapiat (spetsiaalse aine süstimist veeni, mis aitab selle sulgeda) või kirurgilist sekkumist veenilaiendite eemaldamiseks.
Veenilaiendite eemaldamise operatsiooni käigus on võimalik eemaldada veenilaiendid koos või ilma peatüveta. Veenilaiendid eemaldatakse koos peatüvega kui veenilaiendid hõlmavad ka veenipeatüve (suur veen, mis on veenilaiendite põhjuseks). See protseduur on mõeldud raskemate ja ulatuslikumate veenilaiendite korral.
Veenilaiendite olemuse ja ravi määrab Teie raviarst.
Oma ravi teekonda alustage üldkirurgi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi vastuvõtt
Eelneb igale operatsioonile
110 €
30 min
Veenilaiendite eemaldamine ilma peatüveta
Operatsioon/ protseduur
alates 1135 €
Veenilaiendite eemaldamine peatüvega
Operatsioon/ protseduur
alates 1595 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses