Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus
- Diastaasiteraapia pakett
- Eesnäärme uuring
- Emakakaelavähi sõeluuring
- HPV-vastane vaktsineerimine
- Emakasisese rasestumisvastase vahendi ehk spiraali paigaldamine
- Erinevate sugulisel teel levivate nakkuste diagnoosimine (nt klamüüdia, gonorröa, HIV), üks analüüs
- HIV test (tõendiga/tõendita)
- Kolposkoopia uuring
- Mehe steriliseerimine (vasektoomia)
- PAP-test
- PSA (prostataspetsiifilise antigeeni) test
- Rasedustest verest
- Rinna- ja munasarjavähi päriliku eelsoodumuse määramine (geenitest)
- Seksuaaltervisealane nõustamine
- Suguhaiguste testimise pakett meestele
- Suguhaiguste testimise pakett naistele
Emakakaelavähi sõeluuring
Emakakaelavähi peamiseks riskiteguriks peetakse inimese papilloomiviirust (HPV), mis levib sugulisel teel. HPV mõne tüvega nakatub elu jooksul 80% inimestest, kuid kõik HPV tüved ei ole vähki tekitavad. Mõnikord võivad tekkida rakulised muutused limaskestadel, mis õigeaegselt avastatuna on diagnoositavad ja ravitavad.
2023. aastal on emakakaelavähi sõeluuringule oodatud aastatel 1958, 1963, 1968, 1973, 1978, 1983, 1988, 1993 sündinud naised. Kutse ehk saatekiri on leitav aadressilt www.digilugu.ee (Terviseandmed → Saatekirjad), kutse kehtib kalendriaasta lõpuni.
Aja broneerimine
Broneeri aeg sõeluuringule Confidos helistades telefonil 1330 või üleriiklikus digiregistratuuris valides Kasutamata saatekirjad → Emakakaelavähi sõeluuring → Otsi aeg. Aja saavad tasuta sõeluuringule broneerida ainult patsiendid, kellele on saadetud kutse/saatekiri. Sõeluuringule tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.
Protseduurist
Sõeluuring sarnaneb günekoloogilise läbivaatusega, mille käigus võetakse emakakaela limaskestalt ja emakakaelakanalist HPV proov. Protseduur ei ole valulik. Proovi andmiseks on kõige sobivam aeg menstruatsioonitsükli 10.–20. päeval, menstruatsiooni ajal ei saa proovi võtta.
PS. Sõeluuringu raames teostatakse ainult HPV uuring, muude naiste tervise muredega palume pöörduda ämmaemanda või naistearsti vastuvõtule.