Laserepilatsioon

Laserepilatsioon on tõhus viis vabanemaks keha karvadest sest eemaldab karvad püsivalt ja ei kahjusta nahka. Laserepilatsiooni võib teha kõikidele kehapiirkondadele ning vanuselist piirangut ei ole. Laserepilatsioon on suunatud karvanääpsule ja pigmendile (mis annab karvale värvuse). Mida tumedam ja tihedam karv, seda efektiivsem on ka laseri protseduur.

Laserepilatsioon intiimpiirkondades

Otsi vabasid aegasid

Laserepilatsioon on karvade eemaldamise meetod, mille puhul karvafolliikulite hävitamiseks kasutatakse laserkiirgust. See on kiire, tõhus ja pikaajalise mõjuga meditsiiniline protseduur soovimatu karvakasvu vähendamiseks, samuti aitab sissekasvanud karvade puhul. Laserepilatsioon ei kahjusta nahka ning seda saab teostada kõikides piirkondades, sealhulgas ka intiimpiirkonnas. Intiimpiirkonnas tehakse laserepilatsiooni samamoodi nagu mujal kehal, kuid see nõuab veidi rohkem ettevalmistust ja põhjalikumat hügieeni.

Laserepilatsiooni teostame nii meestele kui naistele. Intiimpiirkonnaks loetakse kubeme- ja pärakupiirkonda ning sellega kaasnevaid alasid. Intiimpiirkonna laserepilatsiooni ulatust saab iga inimene ise valida.

Laserepilatsiooni protseduuril kasutatavad laserid töötavad selektiivse fototermolüüsi põhimõttel. See tähendab, et laserimpulss neeldub karvapigmenti, mille tulemusena hävib karvafolliikul ning kuna karvad ei saa piisavalt toitaineid, aeglustub nende kasv ja juba pärast esimest protseduuri kukuvad need osaliselt välja. Protseduur eemaldab olemasolevad karvad ja hoiab ära uute ning sissekasvanud karvade tekke ja kasvu. Sõltuvalt patsiendi individuaalsetest eripäradest väheneb pärast 4 kuni 6 nädala tagantteostatud 6–12 protseduuri pikkust kuuri karvakasv 80–99%.

Oluline on meeles pidada, et laserepilatsiooni kuuri ajal tohib ainult raseerida või kasutada raseerimis- või epileerimiskreemi. Protseduuride vahel ei tohiks vahatada ega karvu välja kitkuda, kuna karval peab olema juur, mille laser hävitab. Vastasel juhul ei anna protseduur soovitud tulemust. Üks päev enne protseduuri on vajalik epileeritavas piirkonnas karvad raseerida.

Millised on laserepilatsiooni vastunäidustused?
 • Lahtised haavad, aktiivne põletik
 • Aktiivne herpes
 • Ägedas faasis nahahaigused
 • Suur hulk sünnimärke epileerimispiirkonnas
 • Onkoloogiliste haiguste, immuunsüsteemi haiguste, diabeedi, epilepsia, HIV-nakkuse põdemisel on vajalik eelnev konsulteerimine oma raviarsti ja spetsialistiga
 • Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata (ravi lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 1 kuu)
 • Valgustundlikkust tekitavate ravimite (isotretinoini, retinoidide rühma ravimid) tarvitamisest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud
 • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata
 • Alla 18-aastastele teostatakse protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusoleku alusel

Vastunäidustused on suhtelised ning lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb spetsialist isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Kuidas valmistuda protseduuriks?
 • Karvad raseerida 1 päev enne protseduuri epileeritavas piirkonnas (karva pikkus ei tohi ületada 1–2 mm protseduuri päeval).
 • Vähemalt 2 nädalat enne protseduuri vältida päevitamist, ka solaariumis (pigmentatsiooni tekke oht).
 • Vältida karvade välja kitkumist ja vahatamist laserepilatsiooni kuuri jooksul. Kitkumisest ja vahatamisest peab olema möödunud vähemalt 4 nädalat.
 • Protseduuripäeval vältida epileeritavas piirkonnas kosmeetika/kreemide kasutamist.
 • Kuna laserkiir toimib ainult aktiivses kasvufaasis olevatele karvadele, tuleb protseduuri korrata 4-6 nädalase intervalliga. Protseduuri tuleb ka korrata seetõttu, et ühest protseduurist ainuüksi ei piisa karva täielikuks eemaldamiseks.
Millega arvestada protseduurijärgselt?
 • Kas laserepilatsioon on tervisele kahjulik?
  Protseduuri on kasutatud meditsiinis karvade eemaldamiseks aastakümneid ja see on täiesti ohutu. Protseduuri ajal ei avaldata negatiivset mõju patsiendi nahale ega organismile.
 • Mitu protseduuri hõlmab karvade eemaldamise kuur?
  Tavaliselt on kuuri pikkus 6–12 protseduuri.
 • Kui kaua kestab laserepilatsiooni protseduur Confido kliinikus?
  15–60 minutit, olenevalt töödeldavast piirkonnast.
 • Mis on laserepilatsiooni eelis Confido kliinikus?
  Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus, meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Laserepilatsiooni konsultatsioon
25 €
20 min
Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, osaline
105 €
30 min
Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, sügav
135 €
30 min
Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, totaal
170 €
30 min
Epilatsioon bikiini piirkonnas, totaal
130 €
30 min
Epilatsioon bikiini piirkonnas, sügav
95 €
20 min
Epilatsioon bikiini piirkonnas, osaline
65 €
20 min
3x kuur totaal
300 €
30 min
Kubeme piirkonnas, osaline
130 €
30 min
Kubeme piirkonnas, totaal
160 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses