Ilusüstid

Täitesüst või ilusüst on tõhus vahend kortsude vastu ja näojoonte korrigeerimiseks. Sõltuvalt näohooldusest, geenidest ja tervislikust seisukorrast tekivad esmased kortsud enamasti 20.-30. eluaastal. Parima tulemuse saab kui ilusüste hakata tegema esimeste kortsude ja joonte tekkimisel.

Täitesüst või ilusüst on tõhus vahend kortsude vastu ja näojoonte korrigeerimiseks. Sõltuvalt näohooldusest, geenidest ja tervislikust seisukorrast tekivad esmased kortsud enamasti 20.-30. eluaastal. Parima tulemuse saab kui ilusüste hakata tegema esimeste kortsude ja joonte tekkimisel.
Botuliinisüsti võib teha ainult arst. Ilusüste (sh huulte täitesüstimine) tehakse kehaomase hüaluroonhappega ja neid võib teha ka medõde.

Täitesüstide ja ilusüstide liigid:
 • Botuliinisüstid – kortsude eemaldamine botuliintoksiiniga, näojoonte korrigeerimine
 • Täitesüstid ehk fillerid – näojoonte korrigeerimine (sh huuled), kortsude täitmine
 • Biorevitalisatsioon – naha sügavuti niisutamine hüaluroonhappega
 • Plasmalifting ehk plasmasüstid – loomulik noorendamine patsiendi enda vereplasma abil
 • Mesoteraapia – naha sügavuti niisutamine vitamiinide, aminohapete, mineraalide ja hüaluroonhappega vitamiinid, aminohapped, mineraalid ja hüaluroonhape

Lisaks: liighigistamise vastased ravisüstid, microneedling kollageenteraapia, lipolüüs ja mesoniidid.

Täitesüstid

Otsi vabasid aegasid

Esteetilise meditsiini õed teostavad süsteprotseduure arsti järelvalve all.

Täitesüstid ehk nn fillerid on nahaomast hüaluroonhapet sisaldavad süstid, millega on võimalik täita kortse, korrigeerida näojooni ja noorendada nahka. Täitesüstide põhikomponent hüaluroonhape on meie naha ülim niisutaja. Saame sellega täita kortse näiteks lauba, suu- ja ninapiirkonnas, kaelal, muuta näiteks põse keskosa pehmemaks ja nooruslikumaks või kontuurida põsesarna kõrgemaks ning lõuajoont teravamaks. Samuti saame anda volüümi huultele või muuta neid asümmeetria korral sümmeetrilisemaks. Hüaluroonhappe preparaadiga saame nahka niisutada, anda toonust ja elastsust ning üldiselt parandada nahakvaliteeti.

Kuidas täitesüstid ehk hüaluroonhappesüstid toimivad?

Hüaluroonhape on loomupäraselt meie naha sügavamas kihis ehk dermises olemas. Kuna hüaluroonhappemolekulil on võime siduda enda külge vett ja hoida seda dermises, annab see meie nahale niisutatuse, elastsuse ja nooruslikkuse. Vananedes hüaluroonhape nahas väheneb. Selle puudusel muutub nahk tuhmiks, pinnakuivaks, lõdvemaks ja ilmnevad kortsud. Hüaluroonhappesüstid aitavad muuta naha niisutatuks, siledaks ja säravaks, toestada näo pehmeid kudesid ning seeläbi anda näole tagasi pinguldatus ja nooruslikus.

Millist täitesüsti ja mis koguses kasutatakse, sõltub väga paljudest teguritest – vanusest, kortsude sügavusest, piirkonnast jne. Olenevalt täitesüstide eesmärgist jaotuvad preparaadid nö pehmematest tugevamateni. Täitesüstimistel kasutatakse erinevaid tehnikaid, kas pindmisemalt või sügavamalt. Confidos on kasutusel Juvederm, Fillmed ja Stylage preparaadid.

Preparaadi ja protseduuri valik selgitatatakse kohapeal koos meie teenuseosutajatega, hinnates klienti ja tema vajadusi individuaalselt. Protseduuri eelse konsultatsiooni käigus hinnatakse ka võimalikke tulemusi ning protseduuride kombineerimise võimalikkust, antakse juhised protseduuri järgse hoolduse osas.

Täitesüstimise soovimatut tulemust saab lahustada ja korrigeerida spetsiaalse ainega – hüaluronidaasiga. Vähimagi kahtluse või mure korral kontakteeruda protseduuri teostanud spetsialistiga läbi klienditoe.

Millised on täitesüstimise vastunäidustused?

 • Autoimmuunhaigused, immuunpuudulikkus
 • Hemofiilia, verehüübimishaigused
 • Keloidarmid
 • Aktiivsed põletikud, ka herpes
 • Nahapõletikud (aktiivne akne, rosaatsea, atoopiline dermatiit)
 • Antibiootikumide ja teiste tugevate retseptiravimite kasutamine
 • Allergia preparaadis sisalduvate ainete vastu (nt kollageen, munavalk, lidokaiin)
 • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata, imetamise lõpust peab olema möödunud vähemalt 1 kuu

Peaaegu kõik ülaltoodud vastunäidustused on suhtelised ja lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb spetsialist isikliku läbivaatuse ning konsultatsiooni ajal enne protseduuri.

Kuidas valmistuda protseduuriks?

 • Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt 2 nädalat.
 • Laserprotseduuridest ja keemilisest koorimisest töödeldavas piirkonnas peaks olema möödunud 2 nädalat.
 • Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt 1 päeva jooksul enne protseduuri.
 • Kui tarvitate ravimeid, siis andke sellest teada enne protseduurile tulekut. Soovitame mitte tarvitada verd vedeldavaid ravimeid vähemalt 1 nädal enne protseduuri (sh Aspirin, Hjertemagnyl), samuti soovitame mitte tarbida kalaõli ja E-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid 1 nädala jooksul enne süstimist.

Millega arvestada protseduurijärgselt?

 • Meigitooteid mitte kasutada vähemalt 12 tundi pärast süsteprotseduuri.
 • Paar tundi peale süstimist mitte heita pikali, samuti mitte puudutada süstitud piirkonda.
 • Masseerimist ning teiste protseduuride teostamist süstepiirkonnas vältida vähemalt 2 nädalat.
 • Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt 1 päeva jooksul pärast protseduuri.
 • Raske spordiga ei ole soovitatav tegeleda kuni 1 nädal pärast süstimist.
 • Saunas ja kuumas vannis käimist vältida vähemalt 2 nädalat.
 • Päevitamist vältida 2 nädala jooksul.
 • Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt 2 nädalat.

Taastumine on üldiselt kiire ja lihtne. Pärast süsteprotseduuri võib esineda punetust, väikseid sinikaid, naha tundlikkust või tundetust ning turset. Suuremat turset võib eeldada huulte süstimisel. Vajadusel võib kasutada külmakotti süstitud piirkonnas.

Korduvad süstid kortsude vähendamisel viiakse läbi umbes 8–12 kuu pärast, huulte puhul 6–8 kuu pärast. Samas on tulemused alati individuaalsed ning sõltuvad ka inimese individuaalsetest omadustest.

 

Täitesüstide protseduuri soovitame alustada eelnevast konsultatsioonist, mille käigus selgitatakse välja protseduuri ja preparaadi valik, hinnates individuaalselt klienti ja tema vajadusi ning soove. Põhjalikul konsultatsioonil hinnatakse ka võimalikke tulemusi ning protseduuride kombineerimise võimalikkust, antakse juhised protseduuri järgse hoolduse osas. Juhul, kui kliendist tulenevatel põhjustel broneeritud protseduuri osutada ei ole võimalik, jääb kliendi kanda konsultatsiooni tasu.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Täitesüstide konsultatsioon
25-40 €
20 min
Näo ilukirurgi konsultatsioon
110 €
30 min
Täitesüstid huultele 1 ml
300-380 €
60 min
Täitesüstid otsaesise kortsudele 1 ml
310-360 €
60 min
Täitesüstid suu-ümbruse (marionett) kortsudele 1 ml
340-360 €
60 min
Täitesüstid suu- ja ninavahelistele (nasolabiaal) kortsudele 1 ml
340-360 €
60 min
Täitesüstid lõuajoone kontuurimiseks 1 ml
350-380 €
60 min
Täitesüstid põsesarnade tõstmiseks 1 ml
350-380 €
60 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses