Analüüsid, uuringud, protseduurid

Kuiva silma sündroomi ravi

Otsi vabasid aegasid

IPL-ravi (Intense Pulsed Light, intensiivne pulseeriv valgus) kuiva silma sündroomi korral

Tänapäeva maailmas veedavad paljud inimesed mitu tundi päevas monitore, telefone ja televiisorit vaadates. Kas olete kunagi mõelnud, kuidas meie silmad sellele reageerivad ja mis nendega juhtub?

Kui silm pole pisaravedelikuga piisavalt niisutatud, siis hakkab see n-ö kuivama. Seda seetõttu, et me ei pilguta silmi piisavalt tihti. See võib põhjustada ebamugavust, nägemise halvenemist ja koguni tõsiseid terviseprobleeme.

Kuiva silma sündroomi sümptomid:

 • Sügelus, põletustunne silmades
 • Suurenenud valgustundlikkus
 • Silmade ebamugavustunne ja väsimus
 • Silmade punetus
 • Võõrkehatunne silmas
 • Silmalaugude tundlikkus ja ärritus
 • Nägemise halvenemine

Kuiva silma sündroomi põhjused

Kuiva silma sündroomi peamine põhjus on pikaajaline pidev töö kuvari taga. Sündroomi esineb paljudel kontoritöötajatel, sellega võivad kaasneda ka peavalud, kaelavalu, nägemisteravuse halvenemine ning silmade kuivus, väsimus ja pisaravool. Kindlasti võivad selle probleemi korral aidata silmatilgad, kuid kahjuks tuleb need individuaalselt valida ja nende toime on kõigest ajutine.

Kui töötate pikka aega kuvari taga, saate kuiva silma sündroomi tekkimise vältimiseks teha järgmist.

 • Muutke töökoht ergonoomiliseks.
 • Vältige kuvarilt peegelduvaid valgusallikaid (lambid ja päike).
 • Silmad peavad olema kuvari ülaosast veidi kõrgemal.
 • Silmade ja kuvari vaheline kaugus peab olema vähemalt 50–75 cm.
 • Silmade lõdvestamiseks võib abi olla võimlemisest ja regulaarsete vähemalt 10–15-minutiliste pauside tegemisest.
 • Kuiva silma sündroomi võivad põhjustada ka läätsed. Vaatamata pidevale hooldusele ja puhastamisele ei pruugi alaliselt kontaktläätsi kandev patsient silmade kuivustundest pääseda, sest läätsedel on halb mõju pisarate kvaliteedile ja silmad „kuivavad“.
 • Silmade kuivuse küllalt levinud põhjus on hormonaalsed häired. Keha ainevahetusprotsesside käigus muutub ka pisarate konsistents. Väga vedelaks muutunud pisarate omadused ei ole enam samad ja need ei kaitse sarvkesta kuivamise eest.
 • Tugevasti mõjutavad meie hormonaalset tasakaalu ravimid, eriti antidepressandid ja suukaudsed rasestumisvastased vahendid. Hormonaalse tasakaalu häirumise tõttu muutub omakorda pisarate kvaliteet.
 • Kuiv õhk kodus või kontoris. Pisarad, mille peamine ülesanne on silma niisutamine, kuivavad sellistes tingimustes lihtsalt ära, selle asemel et toita silma sarvkesta ja varustada seda hapnikuga. Hapniku ja toitainete vähesuse tõttu halveneb sarvkesta seisund järk-järgult.

IPL-protseduuri kirjeldus kuiva silma sündroomi ravis

Confido laserravi kliinikus pakume selle probleemi lahendamiseks tänapäevast ja silmadele ohutut meetodit Medical IPL (maailma juhtiva tootja Lumenise seadmega M22). See on tõhus silmaprotseduur, mis aitab parandada pisarate kvaliteeti ja suurendada pikemas perspektiivis pisarate tootmist.

Rangelt paika pandud lainepikkuste ja mõõduka impulssvõimsusega intensiivsel impulssvalgusel on otsene mõju kuiva silma sündroomi põhjustele. Patoloogilised veresooned vähenevad, Meibomi näärmete suudmed avanevad, bakterite ja Demodex’i lestade hulk ning aktiivsus vähenevad, taastatakse Meibomi näärmete aktiivsus ja normaliseerub pisarate tekkimine. Protseduuri mõju on palju stabiilsem ja kestab kuid.

Korduma kippuvad küsimused

Kui kaua kestab kuiva silma sündroomi raviprotseduur?

Protseduur kestab 10–15 minutit, patsient lamab suletud silmadega, ees spetsiaalsed prillid. IPL mõjub otse läbi silmalau nahka kahjustamata.

Mida ei tohi vahetult enne ja pärast kuiva silma sündroomi raviprotseduuri teha?

Enne ja pärast protseduuri ei tohi vähemalt kaks nädalat päevitada. Lisateabe saamiseks pöörduge arsti poole.

Mitut protseduuri on mõju tundmiseks vaja?

Isegi ühel protseduuril on teatud positiivne mõju. Parima tulemuse saamiseks peaksite siiski läbima keskmiselt neli protseduuri (iga 2–4 nädala tagant).

Kui kaua kestab mõju pärast ravikuuri?

Protseduuri mõju on tunda 6–9 kuud, pärast seda on soovitatav protseduuri korrata.

Kas protseduuril on vastunäidustusi?

Vastunäidustused on minimaalsed ja piirduvad tavaliselt silmalau naha põletikuliste haigustega. Täpsemat teavet saate Confido laserravi kliiniku laserterapeudi konsultatsioonil.

Hind

Ravieelne konsultatsioon
Hind
Kestus kuni
Õde
25 €
kuni 20 min
Kuiva silma sündroomi ravi
1x
120 €
15 min
Kuiva silma sündroomi ravikuur
5x
475 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses