Marutaudi vastu vaktsineerimine (vaktsiin tellimisel)

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Marutõbi on äge kesknärvisüsteemi kahjustusega kulgev inimeste nakkushaigus, millesse võivad haigestuda nii loomad kui ka inimesed. Haigustekitaja on marutõve viirus, mis kahjustab kesknärvisüsteemi. Nakkusallikas on haige loom. Haigusnähtudest võivad esineda iiveldus, oksendamine, väsimus, palavik, hingamishäired, mis avalduvad periooditi sügava hingamisena, nn ohkamistena. Haigussümptomite ilmumisel ei ole haigus ravitav, vaid lõpeb alati nakatunud looma või inimese surmaga.

Kokkupuute-eelne vaktsineerimine on soovitatav isikutele, kellel on suur risk nakatuda marutõveviirusega. Kokkupuute-eelne marutõve vältimine riskirühmadel koosneb kolmest süstist 21–28 päeva jooksul.

NB! Kui esineb ka väikseim võimalus, et ollakse nakatunud marutõveviirusega, tuleb vaktsineerida viivitamatult meditsiinilise järelevalve all.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Lisainfo Terviseameti lehelt:

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Marutaudi vastu vaktsineerimine
(vaktsiin tellimisel)
65 €
10 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri läbi broneerimisvormi

Broneeri aeg läbi broneerimisvormi EST