Vaktsineerimine

Inimene puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismi immuunsüsteemil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Vaktsineerimise tulemusel kujuneb sarnane immuunsus, nagu nakkushaiguse läbipõdemisel. See tähendab, et inimese keha suudab hiljem vastava haigusega kokku puutudes kahjulikud mikroorganismid enne nende massilist paljunemist hävitada. Nõnda takistab vaktsineerimine nakkuse levimist.

Vaktsineerimisvajadus sõltub mitmetest faktoritest:

  • milliseid nakkushaigusi on inimene juba põdenud
  • milliseid vaktsiine on juba tehtud
  • millised on tööga seotud riskid
  • kas Eestis esineb ohtlikke haiguspuhanguid
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida.

Kõikide vaktsineerimist puudutavate küsimustega tasub pöörduda Confido perearsti või üldarsti poole, kes vajadusel korraldab teile uued vaktsineerimised.

SARS-koroonaviiruse vastu vaktsineerimine

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

COVID-19 (ingl Corona Virus Disease 2019) on ägeda raskekujulise respiratoorse sündroomiga koroonaviiruse (SARS-CoV-2) põhjustatud nakkushaigus. Viirus levib nakatunud inimeselt piisknakkusena köhimisel, aevastamisel või väljahingamisel. Samuti võib nakkuse saada, kui saastunud pindade katsumise järel mustade kätega suud, silmi või nina puudutada. Enamikul juhtudest kulgeb haigus kergemate külmetushaigusele iseloomulike sümptomitega, kuid viirus võib põhjustada ka hingamisraskuseid ja kopsupõletikku. Haigus avaldub kõige raskemalt eelkõige vanemaealistel, kellel on rasked kaasuvad kroonilised haigused.

2023. aasta sügistalvise COVID-19 vastu vaktsineerimise soovitused:

  • riskirühmadesse kuuluvad elanikud (60+ inimesed; riskirühma lapsed ja täiskasvanud), kellel on viimasest COVID-19 vastasest vaktsineerimisest või COVID-19 läbipõdemisest möödunud enam kui 6 kuud
  • esimese kuuriga varasemalt COVID-19 vastu vaktsineerimata ja COVID-19 haigust põdemata 60+ elanikkond ja riskirühma kuuluvad elanikud

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Lisainfo Terviseameti lehelt: koroonaviiruse haigus COVID-19.

Vaktsineerimise infoleht

Hind

Teenus
Hind
SARS-koroonaviiruse vastu vaktsineerimine
TASUTA

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses