Poliomüeliidi vastu vaktsineerimine

Otsi vabasid aegasid

Poliomüeliit ehk lastehalvatustõbi on äge viiruslik nakkushaigus, millesse nakatumine toimub inimeselt inimesele peamiselt saastunud toiduga, veega ja esemetega või respiratoorselt. Haigus võib kulgeda erinevate raskusastmete ja vormidena. Haigust iseloomustavad üldintoksikatsiooni nähud ning sageli ka kesknärvisüsteemi kahjustus, mis avaldub lõdva halvatusena.

Esmasel vaktsineerimisel manustatakse lastele alates teisest elukuust kolm järjestikust annust ühe- või kahekuulise intervalliga. Alates teisest eluaastast manustatakse neljas annus üks aasta pärast kolmandat annust. Revaktsineerimine toimub lastel ja noorukitel iga viie aasta järel.

Esmasel vaktsineerimisel manustatakse täiskasvanutele kaks annust ühe- või eelistatult kahekuulise intervalliga. Kolmas annus manustatakse 8–12 kuud pärast teist annust. Edasine revaktsineerimine toimub täiskasvanutel iga kümne aasta järel.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest uue passi.

Lisainfo Terviseameti lehelt:

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Poliomüeliidi vastu vaktsineerimine
30 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses