Vaktsineerimine

Inimene puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismi immuunsüsteemil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Vaktsineerimise tulemusel kujuneb sarnane immuunsus, nagu nakkushaiguse läbipõdemisel. See tähendab, et inimese keha suudab hiljem vastava haigusega kokku puutudes kahjulikud mikroorganismid enne nende massilist paljunemist hävitada. Nõnda takistab vaktsineerimine nakkuse levimist.

Vaktsineerimisvajadus sõltub mitmetest faktoritest:

  • milliseid nakkushaigusi on inimene juba põdenud
  • milliseid vaktsiine on juba tehtud
  • millised on tööga seotud riskid
  • kas Eestis esineb ohtlikke haiguspuhanguid
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida.

Kõikide vaktsineerimist puudutavate küsimustega tasub pöörduda Confido perearsti või üldarsti poole, kes vajadusel korraldab teile uued vaktsineerimised.

Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Puukidelt inimesele leviv puukentsefaliit on nakkushaigus, mis võib kulgeda raskelt ja haarata kesknärvisüsteemi, mille tagajärjel võivad omakorda tekkida püsivad jääknähud. Puukentsefaliidi vastu annab tõhusa kaitse vaktsineerimine.

Millal ja kui tihti puugivaktsiini teha?

Kaitsesüstimist puukentsefaliidi vastu on soovitatav alustada varakevadel, et immuunsus jõuaks puugiohtlikuks ajaks välja kujuneda. Puukentsefaliidi vastu vaktsineeritakse sõltumata hooajast nii täiskasvanuid kui ka lapsi alates esimesest eluaastast. Confidos saab puukentsefaliidi vastu vaktsineerida aastaringselt. 

Vaktsineerimine koosneb kolmest süstist: kaks esimest tehakse 1–3-kuulise vahega, kolmas kuni aasta hiljem. Pärast kahte süsti on immuunsus hea, kuid kestab ainult ühe hooaja, kolmas süst pikendab immuunsust. 

Puukentsefaliidi korduvvaktsineerimine pärast kolmandat süsti:

  • 16 kuni 60-aastased – Kui olete alla 60-aastane, tuleb esimene revaktsineerimine teha kolm aastat pärast 3. annust. Järgmised revaktsineerimised tuleb teha iga 5 aasta järel.
  • 60-aastased ja vanemad – Üldjuhul peaksite revaktsineerima iga 3 aasta järel.

Kes peaks vaktsineerima?

Vaktsineerida võivad kõik alates esimesest eluaastast, kuid eriti soovituslik on vaktsineerida neil, kellel on elustiilist või töölaadist sõltuvalt suurem risk kokkupuuteks puukidega, sh maapiirkondade elanikud, metsandus- ja põllumajandustöötajad, jahimehed, piirivalvurid, kaitseväelased jne.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Vaktsineerimise infoleht

Hind

Tallinn
Hind
Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine lapsele
47 €
Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine
47 €
Tartu
Hind
Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine
45 €
Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine lapsele
39 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses