Vaktsineerimine

Inimene puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismi immuunsüsteemil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Vaktsineerimise tulemusel kujuneb sarnane immuunsus, nagu nakkushaiguse läbipõdemisel. See tähendab, et inimese keha suudab hiljem vastava haigusega kokku puutudes kahjulikud mikroorganismid enne nende massilist paljunemist hävitada. Nõnda takistab vaktsineerimine nakkuse levimist.

Vaktsineerimisvajadus sõltub mitmetest faktoritest:

  • milliseid nakkushaigusi on inimene juba põdenud
  • milliseid vaktsiine on juba tehtud
  • millised on tööga seotud riskid
  • kas Eestis esineb ohtlikke haiguspuhanguid
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida.

Kõikide vaktsineerimist puudutavate küsimustega tasub pöörduda Confido perearsti või üldarsti poole, kes vajadusel korraldab teile uued vaktsineerimised.

Kollapalaviku vastu vaktsineerimine

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Kollapalavik (ingl yellow fever) on raskekujuline äge viirusinfektsioon, mida esineb troopilises Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas. Euroopa maades on senini esinenud ainult kollapalaviku ohumaadest sissetoodud haigusjuhte. Viiruse looduslikud peremehed on ahvid ja haiguse ülekanne toimub sääskede vahendusel. Haigus algab kõrge palaviku, pea- ja seljavaluga. Seejärel lisanduvad lihasevalud, iiveldus, oksendamine ja nõrkus ning hiljem tekib lööve, mis algab rindkerelt ning levib näole ja jäsemetele. Spetsiifiline ravi puudub.

Vaktsineerimisel tuleb esimene annus süstida vähemalt kümme päeva enne kollapalavikuvastase kaitse vajadust. Kaitse kestab vähemalt kümme aastat ja võib olla eluaegne.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Vaktsineerimise infoleht

Lisainfo Terviseameti lehelt: kollapalavik.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Tallinn
Hind
Kollapalavikuvastane vaktsineerimine
65 €
Tartu
Hind
Kollapalavikuvastane vaktsineerimine
55 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri läbi broneerimisvormi

Broneeri aeg läbi broneerimisvormi EST