Vaktsineerimine

Inimene puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismi immuunsüsteemil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Vaktsineerimise tulemusel kujuneb sarnane immuunsus, nagu nakkushaiguse läbipõdemisel. See tähendab, et inimese keha suudab hiljem vastava haigusega kokku puutudes kahjulikud mikroorganismid enne nende massilist paljunemist hävitada. Nõnda takistab vaktsineerimine nakkuse levimist.

Vaktsineerimisvajadus sõltub mitmetest faktoritest:

  • milliseid nakkushaigusi on inimene juba põdenud
  • milliseid vaktsiine on juba tehtud
  • millised on tööga seotud riskid
  • kas Eestis esineb ohtlikke haiguspuhanguid
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida.

Kõikide vaktsineerimist puudutavate küsimustega tasub pöörduda Confido perearsti või üldarsti poole, kes vajadusel korraldab teile uued vaktsineerimised.

A- ja B-hepatiidi vastu vaktsineerimine (> 16-aastased)

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

A-hepatiit on maksapõletik, mida põhjustab väga nakkav A-hepatiidi viirus. Nakatumine toimub viirusega saastunud toidu, vee, esemete ja käte kaudu või lähikontaktis haige inimesega. Kõige sagedasemad sümptomid on palavik, ebamugavustunne kõhus, lihasevalud, isutus, iiveldus, oksendamine ning naha-, limaskestade ja silmavalgete kollasus.

B-hepatiit on maksa kahjustav viiruslik nakkushaigus, mis levib kokkupuutel haige inimese verega (ka doonoriverega), narkootikumide süstimisel ühiste süstaldega, tätoveerimisel, naha ja limaskestade mikrotraumade korral, verega saastunud olmeesemete kasutamisel, sugulisel teel, nakatunud emalt lootele/vastsündinule. Haiguse sümptomitest võivad esineda väsimus, isutus, palavik, kõhuvalu, kõhupuhitus, hellus või valu maksa piirkonnas, iiveldus, oksendamine, liigesevalu, ikterus ehk naha- ja limaskestade kollasus.

Standardne esmane vaktsineerimisskeem koosneb kolmest süstist kuue kuu jooksul. Kaitse A- ja B-hepatiidi vastu tekib 2–4 nädala pärast.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta.

Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Vaktsineerimise infoleht

Lisainfo Terviseameti lehelt:

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn

Hind

Tallinn
Hind
A- ja B-hepatiidi vastu vaktsineerimine (> 16-aastased)
62 €
Tartu
Hind
A- ja B-hepatiidi vastu vaktsineerimine (> 16-aastased)
59 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses