Vaktsineerimine

Inimene puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismi immuunsüsteemil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Vaktsineerimise tulemusel kujuneb sarnane immuunsus, nagu nakkushaiguse läbipõdemisel. See tähendab, et inimese keha suudab hiljem vastava haigusega kokku puutudes kahjulikud mikroorganismid enne nende massilist paljunemist hävitada. Nõnda takistab vaktsineerimine nakkuse levimist.

Vaktsineerimisvajadus sõltub mitmetest faktoritest:

  • milliseid nakkushaigusi on inimene juba põdenud
  • milliseid vaktsiine on juba tehtud
  • millised on tööga seotud riskid
  • kas Eestis esineb ohtlikke haiguspuhanguid
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida.

Kõikide vaktsineerimist puudutavate küsimustega tasub pöörduda Confido perearsti või üldarsti poole, kes vajadusel korraldab teile uued vaktsineerimised.

Pneumokoki vastu vaktsineerimine

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Pneumokokinakkuse tekitaja on mikroob pneumokokk, mis levib inimeselt inimesele peamiselt piisknakkusena köhimisel või aevastamisel, samuti kandub see edasi kokkupuutel limaskesta sekreediga saastunud esemete kaudu (mänguasjad, kööginõud jm). Kõige sagedasemad pneumokokihaigused lastel on äge keskkõrva- ja põskkoopa- või kopsupõletik, võib esineda ka baktereemia, meningiit, baktereemiaga kulgev kopsupõletik, sepsis.

Pneumokokinakkust saab ennetada vaktsineerimisega. Vaktsineerimisel manustatakse alates teisest eluaastast üks annus. Noorematel sõltub manustatavate annuste arv sellest, mis vanuses immuniseerimist alustatakse.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta. Vajaduse korral väljastame lisatasu eest (10 €) uue vaktsineerimise passi.

Vaktsineerimise infoleht

Lisainfo Terviseameti lehelt:

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Pneumokokivastane vaktsineerimine (imikud, lapsed, noored)
84 €
10 min
Pneumokokivastane vaktsineerimine (täiskasvanud)
89 €
10 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri läbi klienditoe