Difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu vaktsineerimine

Otsi vabasid aegasid

Difteeria ehk kurgutõbi on äge bakteriaalne nakkushaigus. Haigus levib otsese kontakti kaudu inimeselt inimesele, samuti piisknakkusena köhimisel ja aevastamisel ning haarab tüüpiliselt ülemisi hingamisteid või nahka. Üldjuhul tekib hingamisteedes põletik (turse), mis põhjustab hingamisraskust ning harvadel juhtudel ka lämbumist.

Teetanus ehk kangestuskramptõbi on bakteriaalne nakkushaigus, mida iseloomustab generaliseerunud lihaskrampide esinemine. Teetanusebakterid satuvad organismi naha sisselõigete, kriimustuste või haavade kaudu. Teetanusele on iseloomulik suurenenud lihastoonus ja spasmid.

Läkakoha ehk „paukuv köha“ on äge hingamisteede nakkushaigus, mis levib inimeselt inimesele piisknakkuse teel ja põhjustab tugevaid köhahoogusid, mis võivad takistada normaalset hingamist. Läkaköha võib põhjustada ka kõrvapõletikke, pikaajalist bronhiiti, kopsupõletikku, tõmblusi, ajukahjustust ja isegi surma.

Difteeria, teetanuse ja läkaköha vaktsiin on nelja-aastaste laste, noorukite ja täiskasvanute revaktsineerimiseks. Täiskasvanud elanikkonnal soovitatakse revaktsineerida iga kümne aasta tagant, et vältida haiguskandjate teket ja epideemiate puhkemist.

Varem immuniseerimata täiskasvanu vaktsineerimisskeemi aitab koostada infektsionist.

Kõikide meie juures tehtud vaktsineerimiste kohta teeme märke teie vaktsineerimispassi, mille palume teenusele tulles kaasa võtta.

Vajaduse korral väljastame lisatasu eest uue passi.

Lisainfo Terviseameti lehelt:

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Tallinn
Hind
Difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu vaktsineerimine
(alates 4. a)
39 €
Tartu
Hind
Difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu vaktsineerimine
(alates 4. a)
32 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses