Seksuaalsel teel levivad haigused

Tervisetestid on vajalikud mitmesuguste viirushaiguste ning sugulisel teel levivate haiguste tuvastamiseks. Põhilised viirushaigused, millesse nakatumist kindlaks määrata või välistada on koroonaviirus ja gripp.

Sugulisel teel levivate haiguste testimine aitab tuvastada seksuaalsel teel levivaid infektsioone, näiteks HIV, klamüüdia, gonorröa jne. Nende testimiseks on loodud spetsiaalsed testimispaketid.

HIV test (tõendiga/tõendita)

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

HIV on inimese immuunpuudulikkuse viirus, mis hävitab inimese immuunsüsteemi ning võib põhjustada AIDS-i. HIV-viirus levib seksuaalsel teel, otsesel kontaktil verega, emalt lapsele raseduse, sünnituse ja imetamise ajal. HIV-nakkusele viitavad suurenenud lümfisõlmed, tugev öine higistamine, kauakestev palavik, köha, kaalulangus, pikaaegne kõhulahtisus, nõrkus.

Nakatumise korral alustatakse spetsiifilist ravi juhul, kui immuunrakkude tase organismis langeb alla kindla piiri. Raviga ei ole võimalik viirusest vabaneda, kuid hoitakse viiruse hulk organismis madalal tasemel, säilitades immuunsüsteemi funktsiooni. HIV- test tehakse veeniverest, testimisel tuleb arvesse võtta aknaperioodi, mis on 3-4 nädalat. Sel perioodil on HIV positiivne inimene võimeline teisi nakatama. Negatiivne testitulemus pärast aknaperioodi möödumist tähendab, et inimene ei ole testimise hetkel HIV-viirusega nakatunud.

HIV testi on võimalik ka teostada HIV-staatuse tõendi jaoks, mida võib tarvis minna viisa taotlemisel. Sellisel juhul teostatakse üksikanalüüs veeniverest ning negatiivse tulemuse korral väljastatakse vastav tõend.

Tulemused saabuvad 1-3 tööpäeva jooksul.

Noortekabinetis on HIV test kuni 26aastastele TASUTA . Loe lähemalt meie Noortekabinettide kohta»

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
HIV test tõendiga
26,50 €
10 min
HIV test tõendita
16,50 €
10 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses