Testimine

Confido teostab koroonateste 2 testimispunktis ja kiirkliinikus Tallinnas ja Tartus. Testimine toimub nakatumisohu vähendamise eesmärgil. Saatekirjaga testimise broneeringu saad teha SIIT.

Koroonatestide viisid

Kuidas testimisele tulla?

 • Esmalt tee kindlaks, mis eesmärgil testi on vaja teha. Reisimise jaoks soovitame teha antigeeni testi, mis võetakse ninaneelust ning tulemused selguvad kuni 30 minutiga. Testimisviiside võrdluse leiad SIIT.
 • Testimisele tulles on maskikandmine kohustuslik. Haigussümptomite korral palume ühendust võtta 1220 või oma perearstiga.
 • Testi tegemiseks võta kaasa oma isikut tõendav dokument.
 • Sisesta korrektne isiklik e-maili aadress kontaktivormile. Palume mitte kasutada suletud e-mailiteenuseid (nt. @hot.ee aadressi).

Kontrolli enne reisi!

Reisimise jaoks soovitame kontrollida siht-ja lähteriikide reisipiiranguid IATA Timatic rakenduse abil.

Läbipõdemise tõendi saamine

Tähelepanu! Koroonaviiruse läbipõdemistõendi saamise aluseks on positiivne Sars-Cov-2 PCR proov. Positiivse antigeeni testi või antikehade testi tulemuse alusel läbipõdemise tõendit ei saa! Palun veenduge, et valite testimiseks kõige sobilikuma viisi.

Confido ei võta testima inimesi, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed). Ägeda nakkuse kahtluse ja samuti positiivse testi tulemuse korral on kohustuslik püsida koduses isolatsioonis ning võtta ühendust 1220 või oma arstiga.

  SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG)

  Näita vabasid aegasid

  Kuidas toimib?

  SARS-CoV-2 koroonaviiruse läbipõdemisel tekivad verre viirusevastased IgG-tüüpi antikehad; sarnaselt tekivad need vaktsineerimise järel. Antikehad tekkivad 2.-3. haigusnädalal või pärast vaktsineerimist ning jäävad püsima vähemalt pooleks aastaks. See analüüs tuvastab antikehade olemasolu ning erinevalt kiirtestist näitab lisaks ka nende numbrilist taset prooviandmise hetkel.

  Mida näitab?

  Positiivne tulemus viitab COVID-19-haiguse läbipõdemisele, hilises staadiumis haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

  Miks teha?

  Kui soovid teada, kas oled kokku puutunud SARS-CoV-2 koroonaviirusega. Kvantitatiivset testi soovitame teha mitte varem kui kaks-kolm nädalat pärast haigussümptomite avaldumist, positiivset PCR-testi või vaktsineerimist.

  NB! IgG antikehade analüüs ei sobi koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks! Haiguse kahtluse korral tuleb teha PCR-test.

  Kuidas proov võetakse?

  Proov võetakse veeniverest ning selle andmiseks ei pea olema söömata-joomata.

  Kui kiirelt saab vastuse?

  Järgmisel tööpäeval. Tulemuse leiad Digilugu.ee keskkonnast, vajadusel saad ka paberkandjal vastuse ja sertifikaadi.

  Kas sobib reisimiseks?

  Ei.

  Kus saab teha?

  Kõigis Confido kliinikutes.

  SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest
  24 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu
  Nautica kiirkliinik
  Ahtri 9, Tallinn
  Lasnamäe kiirkliinik
  Mustakivi 13, Tallinn
  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu
  Rocca Al Mare kiirkliinik
  Paldiski maantee 102, Tallinn
  Viru Keskuse kliinik
  Viru Väljak 4, Tallinn
  Näita rohkem

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: SARS koroonaviiruse antikehade analüüs veeniverest (IgG)

  Otsi vabasid aegasid