Tervisekontroll, protseduurid

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse analüüsipakett

  Näita vabasid aegasid

  Laktoosi- ja gluteenitalumatus on enamlevinud seedimishäire, kui inimesel puuduvad piimavalku ja teravilju sisaldavate toiduainete lagundamiseks vajalikud vahendid. Haigus võib väljenduda kergest kõhuvalust ja gaasidest kuni kõhulahtisuse, kõhukrampide ja veritseva väljaheiteni. Laktoositalumatusele viitavad sümptomid on kõhuvalu, kõhukrambid, puhitus, liigsed gaasid ning vahel ka oksendamine, mis ilmnevad pärast laktoosi sisaldavate toiduainete tarbimist.

  Gluteenitalumatusele viitavad sümptomid on kõhulahtisus või kõhukinnisus, gaasid, kõhuvalud, kõhukrambid, iiveldus ja sellega kaasnev oksendamine, kaalulangus, väsimus, meeleolulangus jm. Laktoosi- ja gluteenitalumatuse sümptomid ja raskusaste varieeruvad ning võivad omavahel kattuda.

  Paketi tulemused saad kuni 5 tööpäeva jooksul.

  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse analüüsipakett koosneb 4-st analüüsist:

  • Laktoosi taluvuse proov, kompleksanalüüs
   Tulemuste järgi saab hinnata organismi võimet omastada laktoosi
  • Hüpolaktaasia täiskasvanutel – LCT geeni c.-13910C>T variant
   Geneetiline uuring primaarse laktoositalumatuse tuvastamiseks
  • Koe transglutaminaas IgA
   Gluteenitalumatuse kahtluse korral esmane uuring koos immunoglobuliin A määramisega
  • Immunoglobuliin A
   Tulemuste järgi saab hinnata võimalikku transglutaminaaasi IgA puudulikkust, mis on kõige tundlikum ja spetsiifilisem analüüs gluteenitalumatuse hindamiseks

  Vereandmisele eelnenud päeval võid süüa ja juua nagu tavaliselt, kuid piira alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist. 10-14 tundi enne vereandmist ära söö ja joo. Vajadusel võid selle aja jooksul juua ühe klaasi puhast maitsestamata gaasita vett.

  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse analüüsipakett
  90 €
  60 min

  Seda teenust osutame

  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu
  Viru Keskuse kliinik
  Viru Väljak 4, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Laktoosi- ja gluteenitalumatuse analüüsipakett

  Otsi vabasid aegasid