Tervisetestid

Tervisetestid on vajalikud mitmesuguste viirushaiguste ning sugulisel teel levivate haiguste tuvastamiseks. Põhilised viirushaigused, millesse nakatumist kindlaks määrata või välistada on koroonaviirus ja gripp.

Sugulisel teel levivate haiguste testimine aitab tuvastada seksuaalsel teel levivaid infektsioone, näiteks HIV, klamüüdia, gonorröa jne. Nende testimiseks on loodud spetsiaalsed testimispaketid.

Rasedustest verest

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Raseduse varajaseks diagnoosimiseks saab vereanalüüsi, et määrata platsenta eritatava kooriongonadotropiini (hCG) taset veres. Vereanalüüs on mõnevõrra täpsem kui uriinitest ning sellega on võimalik rasedust kindlaks määrata umbes 6–7 päeva pärast viljastumist.

Koorioni gonadotropiin (hCG) on hormoon, mida toodetakse raseduse ajal platsentas. Raseduse esimesel trimestril tõuseb hCG tase väga kiiresti (kahekordistub iga 48–72 tunniga), saavutades maksimaalse kontsentratsiooni umbes 7.–11. rasedusnädalal (kuni 300 000 mIU/mL). Raseduse viimasel trimestril langeb hCG kontsentratsioon maksimumilt ligikaudu veerandini ning püsib kuni sünnituseni stabiilsena. Pärast sünnitust langeb hCG kontsentratsioon 2–3 nädala jooksul raseduseelsele tasemele (< 5 mIU/mL).

  • Rasedustest on positiivne, kui hCG sisaldus veres on > 30 mIU/mL.
  • hCG veretesti tulemust vahemikus 5–25 mIU/mL loetakse rasedust kinnitava uuringu korral ebaselgeks tulemuseks, mistõttu tuleks analüüsi paari päeva pärast korrata.
  • Meestel ja mitterasedatel naistel on hCG < 5 mIU/mL.

Kui rasedustest on positiivne, tuleks broneerida esimesel võimalusel aeg noortenõustajaämmaemanda või naistearsti vastuvõtule

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Noorte Nõustamiskeskus
Veerenni 53a või Rocca al Mare Kiirkliinik, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses