Protseduurid ja analüüsid Confido Meditsiinikeskuses

Analüüsid

Confidos saame võtta kõiki vajalikke vere-, uriini-, rooja- või muid proove. Enamasti suunab teid analüüsidele mõni meie arst või õde, kuid soovi korral pääsete nendele ka ilma saatekirjata.

Vali analüüs

Rasedustest verest

Raseduse varajaseks diagnoosimiseks saab vereanalüüsi, et määrata platsenta eritatava kooriongonadotropiini (hCG) taset veres. Vereanalüüs on mõnevõrra täpsem kui uriinitest ning sellega on võimalik rasedust kindlaks määrata umbes 6–7 päeva pärast viljastumist.

Koorioni gonadotropiin (hCG) on hormoon, mida toodetakse raseduse ajal platsentas. Raseduse esimesel trimestril tõuseb hCG tase väga kiiresti (kahekordistub iga 48–72 tunniga), saavutades maksimaalse kontsentratsiooni umbes 7.–11. rasedusnädalal (kuni 300 000 mIU/mL). Raseduse viimasel trimestril langeb hCG kontsentratsioon maksimumilt ligikaudu veerandini ning püsib kuni sünnituseni stabiilsena. Pärast sünnitust langeb hCG kontsentratsioon 2–3 nädala jooksul raseduseelsele tasemele (< 5 mIU/mL).

  • Rasedustest on positiivne, kui hCG sisaldus veres on > 30 mIU/mL. 
  • hCG veretesti tulemust vahemikus 5–25 mIU/mL loetakse rasedust kinnitava uuringu korral ebaselgeks tulemuseks, mistõttu tuleks analüüsi paari päeva pärast korrata.
  • Meestel ja mitterasedatel naistel on hCG < 5 mIU/mL.

Kui rasedustest on positiivne, tuleks broneerida esimesel võimalusel aeg noortenõustaja, ämmaemanda või naistearsti vastuvõtule

Üksikanalüüsi tegemiseks broneeri aeg
vastuvõtule helistades 1330 või saada päring:

Saada päring

Rasedustest verest (ilma konsultatsioonita)
16.5 €

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
Raatuse 21, Tartu
Nautica kiirkliinik
Ahtri 9, Tallinn
Lasnamäe kiirkliinik
Mustakivi 13, Tallinn
Lõunakeskuse kiirkliinik
Ringtee 75, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Noorte Nõustamiskeskus
Veerenni 53a või Rocca al Mare Kiirkliinik, Tallinn
Viru Keskuse kliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Näita rohkem