Naistele

Haiguste ennetamine ja varajane avastamine aitavad pikendada tervena elatud aastaid ja vähendada haigestumist. Ennetuses on oluline roll nii arstidega konsulteerimisel kui ka uuringutel/analüüsidel, mille abil saab naise tervist jälgida ning õigeaegselt sekkuda.

Vaagnapõhjateraapia pakett

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Vaagnapõhjateraapia on mõeldud naisele, kellel esineb vaagnapõhja probleeme:

  • uriinilekked (sh sportides);
  • allavajed (tupe eesseina/tagaseina, emaka allavaje jms);
  • sünnitusjärgne valu suguelundite piirkonnas (puhkeolekus, liikumisel, vahekorras olles või isegi günekoloogilise läbivaatuse ajal);
  • tundetu ja ebamugav suguelu;
  • valu vaagna piirkonnas, alaseljas, kõhus, valu pärast hüsterektoomiat või teisi günekoloogilisi operatsioone.

Samuti sobib teraapia neile, kes ei tunneta oma vaagnapõhjalihaseid ja soovivad neid efektiivselt treenima hakata.

Esmasel visiidil hindab füsioterapeut põhjalikult vaagnapõhjalihaste jõudu, vastupidavust, elastsust ning koostab vastavalt eesmärkidele taastusplaani. Füsioterapeut õpetab õiget süvalihaste aktiveerimist, pingutus- ja lõdvestustehnikaid. Vastavalt vajadusele kasutab ka manuaalteraapiat lihaste lõdvestamiseks, mobiliseerimiseks ja valu vähendamiseks. Kui esineb lihastunnetuse probleeme, siis kasutab biofeedback-treeningut või lihasstimulatsiooni õigete lihaste üles leidmiseks. Seejärel õpetab füsioterapeut koduseid harjutusi, mida on vaja taastusperioodil teha iga päev, ning annab soovitusi ka koduste treeningvahendite kasutamiseks.

4–6 nädala pärast on korduv visiit, mille selle käigus hinnatakse edusamme ning muudetakse vastavalt sellele taastusplaani. Kolmandal ehk viimasel visiidil õpetab füsioterapeut tehnikaid, kuidas kogu ülejäänud elu kontrollida kõhusisest rõhku intensiivsematel treeningutel, et vältida ülemäärast survet vaagnapõhjale.

Oluline teada: vastuvõtule tulles ei tohi esineda menstruatsiooni ega günekoloogilisi põletikke.

Pakett sisaldab üht esmast füsioterapeudi konsultatsiooni ehk sünnitusjärgset skriiningut kestusega 60 minutit ja kaht füsioterapeudi korduskonsultatsiooni kestusega 30 minutit.

Paketti ja selles sisalduvaid teenuseid on võimalik kasutada 12 kuu jooksul alates paketi esimesest broneeringu kuupäevast. Pooleli jäänud paketi eest me raha tagasi ei maksa ning teenuseid ümber ei vaheta.

Confido Tartu Raatuse kliinik

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Vaagnapõhjateraapia pakett
190 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses