Analüüsid, uuringud, protseduurid

Toidutundlikkuse pakett

Otsi vabasid aegasid

Toidutalumatus on mitteallergiline ülitundlikkus mõne toidu või joogi suhtes, mille tulemusel võivad esineda terviseprobleemid. Kõige sagedamini võivad kaasnedatoidutalumatusega liigesepõletikud, seedeprobleemid, nahamured, migreenid ja kroonilised peavalud, depressioon ning ülekaalulisus. Toidutalumatuse määramine on äärmiselt keerukas, kuna haigusnähud võivad ilmneda peaaegu vahetult pärast söömist kuni kahe ööpäeva jooksul. Enamjaolt kasutatakse toidutalumatuse väljaselgitamiseks elimineerimisdieeti, kuid alternatiiviks on teha ka Cytolisa toidutalumatuse test.

Toidutundlikkuse testi ja konsultatsiooni pakett sisaldab:

  • toidutundlikkuse test kliinikus;
  • analüüsivastuste selgumisel tulemuste tõlgendamine toitumisnõustaja poolt kliinikus või kaugkonsultatsiooni teel. 

Mõnikord piisab enesetunde parandamiseks vaid väiksematest menüü muudatustest, vahel on aga vaja ette võtta suuremaid samme. Confido toitumisnõustajad oskavad toidutalumatuse testi tulemusi lugeda, tõlgendada ning sellest lähtuvalt koostada just Sinu vajadustest lähtudes sobiv tegevuskava.

Millest toidutundlikkuse test koosneb?

Toidutundlikkuse testi jaoks võetakse vereanalüüs veeniverest ning analüüs põhineb IgG antikehadel. Testis arvestatakse 176 erinevat toiduainet. Testitavad toiduained on kategooriatena juurviljad, maitsetaimed ja joogid, pähklid ja kaunviljad, puuviljad ja marjad, piimatooted, liha- ja kalatooted, teravili jm. Testi tulemused selguvad 15 tööpäeva jooksul.

Toidutalumatuse test ei diagnoosi laktoosi- või gluteenitalumatust. Selleks soovitame teha laktoosi- ja gluteenitalumatuse testid.

Toidutundlikkuse testi tulemusi aitab tõlgendada toitumisnõustaja!

Toidutundlikkuse testi tulemused võivad olla  tihtipeale segadusse ajavad. Toidutundlikkuse testi tulemus ei ütle, et mõni kindel toiduaine tuleks menüüst täielikult eemaldada, vaid on abiks tervisliku ja mitmekülgse menüü koostamisel. Toitumisnõustaja oskab testi tulemusi tõlgendada ning annab soovitusi menüümuudatusteks, mis võivad Sinu enesetunnet parandada. Toitumissoovitused on alati individuaalsed.

Kuidas valmistuda toidutundlikkuse testiks?

Vereandmisele eelnenud päeval võib süüa ja juua nagu tavaliselt, kuid piirata tuleks alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist. 3–4 tundi enne vereandmist ära söö ja joo. Vajadusel võib selle aja jooksul juua ühe klaasi puhast maitsestamata gaasita vett.

Enne visiidile tulemist palun tutvuge analüüsiks ettevalmistamise meelespeaga.

Paketi vastused saabuvad 2–3 nädala jooksul.

Paketti ja selles sisalduvaid teenuseid on võimalik kasutada 12 kuu jooksul alates paketi esimesest broneeringu kuupäevast. Pooleli jäänud paketi eest me raha tagasi ei maksa ning teenuseid ümber ei vaheta.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Pakett: toidutundlikkuse test + toitumisnõustaja konsultatsioon
279 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses