Anne-Mai Küünemäe

Anne-Mai Küünemäe

Toitumisnõustaja

Anne-Mai Küünemäe on lõpetanud toitumisnõustaja õppe Rahvatervise Akadeemias 2020 aastal. Hetkel õpib samas koolis toitumisteraapiat ning Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis tervisejuhi erialal. Anne-Mai suhtub normaalsesse toitumisse kui oskusesse, mida tuleks juba lapsepõlves omandada ning läbi elu järjepidevalt täiendada. Omapoolse panuse selleks annab ta nii toitumisnõustajana töötades kui lastele toitumisalaseid huviringe läbi viies. Nõustajana järgib Anne-Mai põhimõtet „vähem on rohkem“, mistõttu on vastuvõtud rahuliku tempoga ning nõuavad kliendilt korraga vähemate muudatuste tegemist.

Broneeri aeg

Spetsialist: Anne-Mai Küünemäe

Otsi vabasid aegasid
Toitumise teema on mind huvitanud terve minu teadliku elu. See on valdkond, mis on pidevas muutumises ja milles loosunglikud pealkirjad või imedieedid võivad pea kergesti sassi ajada. Seepärast pean oluliseks lähtuda tõenduspõhisest infost ja anda edasi tunnustatud teavet. Usun, et on oluline õppida tegema õigeid valikuid ning selles osas saan aidata praktiliste nõuannetega. Mul on kolm last, tänu kellele olen omandanud erinevaid nippe ka valivama lapse sööma saamiseks. Soovin aidata eelkõige lapsi ja nende peresid, ent nõustan ka täiskasvanuid ja erivajadusega inimesi tervisliku ning tasakaalustatud toiduvaliku osas. Arvan, et nii nagu kõigil meist on oma perearst, võiks igaühel olla ka oma toitumisnõustaja, kellega aeg-ajalt kohtuda, et oma menüü ja harjumused üle vaadata ning vajadusel nendes muudatusi teha.

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise

Haridus

2021 - 2024
Tallinna Ülikool, Haapsalu kolledž, tervisejuht
2021 – 2023
Rahvatervise Akadeemia, toitumisterapeudi õpe
2019 - 2020
Rahvatervise Akadeemia, toitumisnõustaja õpe
1998 - 2002
Tallinna Tehnikaülikool, haldusjuhtimine
1998
Tallinna Reaalkool
2020 -
Toitumisnõustaja erapraksises

Olulised erialased täiendkoolitused

2020
Rahvatervise Akadeemia „Selektiivne ja sensoorne söömishäire lastel“
2020
Rahvatervise Akadeemia „Sportlase söömiskäitumine“
2020
Annely Sootsi Tervisekool „Mängulised tehnikad lastele tervisliku toitumise õpetamiseks“
2020
Innowise koolitaja Kompetentsikeskus „Täiskasvanute koolitaja väljaõpe“

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

2020
Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Meditsiinilised huvipunktid

  • Laste ja noorukite toitumine
  • Tervisesportlase toitumine
  • Elukestvate tervislike harjumuste kujundamine
  • Kaalu langetamine või tõstmine
  • Menüü tasakaalustamine
  • Immuunsüsteemi ja vaimse tervise toetamine toitumisega

Iseendast

Pean oma vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitsemist väga oluliseks ja pööran seejuures võrdselt suurt tähelepanu nii täisväärtuslikule toidule, kehalisele koormusele kui ka magamisele. Akusid laen pere ja sõpradega aega veetes ja lugedes. Minu igasse nädalasse mahub mitmeid tunde tervisesporti, harrastan regulaarselt nii jalgpalli, ujumist, orienteerumist kui suusatamist.